Strona główna

Poradnik - czystykomin.com.pl

Jak zabezpieczyć tunel foliowy przed wiatrem?

Tunel foliowy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o jak najlepsze warunki dla swoich roślin. Tunele chronią uprawiane warzywa, owoce i kwiaty przed szkodliwymi czynnikami oraz pozwalają przedłużyć sezon upraw. Niestety, jak każda zewnętrzna konstrukcja, tunele są narażone na uszkodzenia spowodowane wiatrem. Z tym problemem można łatwo sobie poradzić, odpowiednio zabezpieczając konstrukcję. Dowiedz się, jak zabezpieczyć tunel foliowy przed wiatrem efektywnie.

kwiecień 28, 2023 Ogród
czytaj więcej
Jak zrobić tunel ogrodowy?

Tunel ogrodowy, zwany również szklarnią ogrodową, zabezpiecza rośliny przed niekorzystnymi czynnikami i pozwala wydłużyć sezon uprawy warzyw i owoców od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Ponadto umożliwia hodowanie roślin ciepłolubnych. Szklarnia tunelowa może być wykorzystywana do użytku prywatnego, na działkach i ogródkach. Jest to stosunkowo prosta konstrukcja, którą można zmontować samodzielnie. Dowiedz się, jak zrobić tunel ogrodowy.

kwiecień 28, 2023 Ogród
czytaj więcej
Ile kosztuje czyszczenie komina?

Zanieczyszczenia osadzające się w kominie mogą być bardzo niebezpieczne dla mieszkańców danego budynku. Ustawa prawa budowlanego zobowiązuje właścicieli nieruchomości do przeprowadzania nie tylko regularnych przeglądów kominiarskich instalacji kominowych, lecz także dbania o ich czystość. Ile kosztuje czyszczenie komina? Podpowiadamy!

kwiecień 14, 2023 Czyszczenie mechaniczne
czytaj więcej
Jak obudować kominek

Kominek roztacza w pomieszczeniu przyjemne ciepło, jest on również reprezentacyjnym elementem wystroju. Dlatego wiele osób decyduje się na jego obudowanie. Kominek można wykończyć w stylu minimalistycznym lub dekoracyjnym, z użyciem ozdobnych kamieni czy cegły. Dowiedz się, jak samodzielnie obudować kominek i o czym pamiętać podczas wykonywania zabudowy.

kwiecień 14, 2023 Kominy stalowe
czytaj więcej
Jak działa rekuperator

Rekuperacja to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnej wentylacji mechanicznej. Decydując się na takie rozwiązanie w swoim domu, można cieszyć się zawsze świeżym powietrzem, a także niskimi rachunkami za ogrzewanie czy chłodzenie budynku. Rekuperator to nieodłączna część energooszczędnych i pasywnych domów. Dzięki nim można znacznie ograniczyć straty energii cieplnej. Dowiedz się, co to jest rekuperator, a także jak działa takie urządzenie.

czytaj więcej
Palenisko ogrodowe żeliwne czy stalowe

Coraz więcej osób decyduje się na zakup paleniska ogrodowego zamiast tradycyjnego grilla. Przemawia za tym wiele zalet. Główną z nich jest na pewno niesamowity klimat, jaki roztacza w ogrodzie żywy ogień w pięknej misie. Pojawia się jednak pytanie: jaki model wybrać – palenisko żeliwne czy stalowe? Przekonajmy się, które z nich będzie dobrym rozwiązaniem.

luty 15, 2023 Opał
czytaj więcej
Jak działają czujniki dymu

Czujniki dymu (czujki przeciwpożarowe) to niewielkie urządzenia, które mogą uratować życie. Dzięki temu, że wykrywają pierwszą oznakę nadchodzącego pożaru, czyli dym, są w stanie ocalić zdrowie domowników, a także ustrzec ich przed utratą majątku. Dowiedz się więcej o detektorach, a także sprawdź, jak działają czujniki dymu.

luty 15, 2023 Czujniki czadu
czytaj więcej
Jaka nasada kominowa do kominka?

Nasady kominowe umieszcza się na szczycie komina. Zadaniem tych elementów jest wsparcie instalacji wentylacji grawitacyjnej. Jeśli właściwie dobierzemy nasadę kominową, możemy zwiększyć stabilność ciągu kominowego, a także zadbać o poprawny poziom wymiany powietrza w instalacji. Podpowiadamy, jaka nasada kominowa do kominka będzie najlepsza.

styczeń 27, 2023 Kominy stalowe
czytaj więcej
Czym czyścić szybę w kominku?

Wiele osób marzy o kominku. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapewnia on nie tylko przyjemne ciepło, lecz także sprawia, że w danym pomieszczeniu panuje miła i klimatyczna atmosfera. Ten bajkowy nastrój szybko może zburzyć brudna szyba kominkowa. Wyczyszczenie okopconego, pokrytego sadzą szkła stanowi nie lada wyzwanie. Dowiedzmy się więc, czym czyścić szybę kominka, aby wszelkie zabrudzenia usunąć szybko, skutecznie i bez wysiłku.

styczeń 27, 2023 Czyszczenie mechaniczne
czytaj więcej
Nawiewniki okienne czy ścienne - który wybrać?

Nawiewniki okienne i ścienne zostały stworzone po to, by zapewnić w pomieszczeniach odpowiednią wentylację, a tym samym cyrkulację powietrza. Dzięki nim można cieszyć się szczelnymi oknami i drzwiami, a jednocześnie móc uniknąć rozwoju pleśni i grzybów. Na co się jednak zdecydować? Wybrać nawiewnik ścienny czy okienny? Podpowiadamy!

czytaj więcej