Moduły i czujniki dla centrali Zephyr i Euros

Obecnie coraz więcej osób decyduje się w swoich domach na nowoczesne rozwiązania, takie jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Jest to system, który niesie za sobą wiele profitów. Wiele z tych korzyści można tak naprawdę wybierać samemu, stawiając na produkty sklepu Czysty Komin, dedykowane elementy instalacji rekuperacyjnej, takie jak moduły i czujniki.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacją nazywamy wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła. Jest to system wentylacji, który wypiera stopniowo stare metody wentylacji, opierające się w głównej mierze na wentylacji naturalnej, inaczej grawitacyjnej. Rekuperacja to zastosowanie bardzo popularne wśród właścicieli domów energooszczędnych czy domów pasywnych. Centrum każdej instalacji rekuperacyjnej stanowi rekuperator, czyli inaczej centrala wentylacyjna. Jest to urządzenie, które wyciąga powietrze w dwóch kierunkach naraz – powietrze zimne i czyste z zewnątrz, natomiast ciepłe, wilgotne i zużyte z wnętrza pomieszczeń. Obydwa te strumienie powietrza przepływają przez rekuperator, który zatrzymuje ciepło powietrza wydalanego, i nagrzewa nim powietrze wpływające do środka.

Czujniki do centrali wentylacyjnych

Wśród znaczących zalet wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła znajdują się walory zdrowotne. Rekuperacja poza ogrzewaniem świeżego powietrza obejmuje bowiem także oczyszczanie go z zanieczyszczeń takich, jak smog, czy alergenów. Centrale wentylacyjne muszą być zatem wyposażone w odpowiednie czujniki do centrali wentylacyjnych. W asortymencie sklepu Czysty Komin znajdują się rozmaite produkty – między innymi czujnik stężenia CO2 i wilgotności, lecz także czujnik jakości powietrza czy czujnik do pomiaru wilgoci. Dostępny czujnik jakości powietrza to urządzenie, które pozwala centrali na regulację przepływem strumienia powietrza wywiewanego i nawiewanego zgodnie z uzyskanymi danymi na temat zawartości CO2 oraz szkodliwych pyłów PM2,5 i PM10. Jest to urządzenie o kompaktowej budowie, które zamontować można w dowolnie wybranym miejscu. Nie tylko czujniki, lecz także moduły do centrali wentylacyjnych to urządzenia, które pozwalają dostosować wentylację do aktualnych potrzeb, poprzez jej sterowanie czy dostosowanie do panujących warunków.

Centrale wentylacyjne Zephyr i Euros kompatybilne z czujnikami i modułami

Oferta sklepu Czysty Komin obejmuje też najwyższej klasy centrale wentylacyjne Zephyr i Euros. Moduły i czujniki dostępne w sklepie dedykowane są właśnie dla tych urządzeń. Centrale wentylacyjne dostępne w sklepie Czysty Komin to urządzenia do montażu nie tylko naściennego i stojącego, lecz także sufitowego. Wyposażone są w wysokiej jakości wymienniki przeciwprądowe o sprawności do 95% i cechują się długą żywotnością. Przede wszystkim są to urządzenia kompatybilne z czujnikami i modułami dostępnymi w asortymencie sklepu.

Dlaczego warto zainwestować w elementy systemu rekuperacyjnego ze sklepu Czysty Komin?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacyjny, który należy do energooszczędnych, a zatem coraz częściej polecanych rozwiązań. Oszczędzanie energii jest nie tylko korzystne dla stanu portfela, lecz także dla środowiska, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Chcąc inwestować w instalację rekuperacji, warto stawiać na produkty najwyższej jakości. Asortyment sklepu Czysty Komin to zdecydowanie zbiór produktów nie tylko niezawodnych, lecz także niezwykle korzystnych cenowo, takich jak moduły i czujniki dla centrali Zephyr i Euros. Jeśli jesteś zainteresowany wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, zapoznaj się z ofertą sklepu Czysty Komin.