Elementy żaroodporne do podłączenia kominka

138,35 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy. Pokrętło szybra pozwala na precyzyjne ustawienie położenia przepustnicy szybra kominka oraz podłączenie go w kątowym okapie kominkowym. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych.

Umożliwia ustawienie szybra w jednej z 8 pozycji pośrednich oraz blokadę maksymalnego wychylenia jego przepustnicy (pozycja zamknięta/otwarta).

78,09 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany ze stali pokrytej żaroodporną, bezwonną farbą Senotherm. Wałek giętki do szybra służy do łączenia pokrętła szybra z osią szybra. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych.

Produkt polecany do montażu pokrętła do szybra light.

96,15 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy grubości 1 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Kolano stałe 45°/90° żaroodporne DARCO służy do odprowadzania spalin urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

88,70 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy. Pokrętło szybra pozwala na precyzyjne ustawienie położenia przepustnicy szybra kominka oraz podłączenie go w kątowym okapie kominkowym. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych.

Umożliwia ustawienie szybra w jednej z 8 pozycji pośrednich oraz blokadę maksymalnego wychylenia jego przepustnicy (pozycja zamknięta/otwarta).

92,51 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej chromoniklowej blachy o grubości 1 mm w gatunku 1,4828 wg normy 17441. Szyber kominkowy żaroodporny służy do regulacji przepływu powietrza w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

225,29 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 1 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Rura prosta żaroodporna DARCO służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

185,18 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 1 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Kolano nastawne 45°/90° żaroodporne DARCO służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

Prawidłowe podłączenie kominka to pierwszy krok do uzyskania sprawnej i wydajnej instalacji grzewczej w domu lub budynku użytkowym. By tego dokonać, warto zaopatrzyć się w elementy o najwyższej jakości, które pozwolą zagwarantować bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg procesów grzewczych.

Do jakiej instalacji używać elementów żaroodpornych?

Materiał, z którego wykonane jest podłączenie kominka, należy dobierać na podstawie rodzaju i długość instalacji, ale przede wszystkim rodzaju zastosowanego paliwa grzewczego. Elementy żaroodporne dedykowane są dla użytkowników kominków opalanych drewnem. Specjalne przystosowanie do odprowadzania spalin i możliwość pracy w podciśnieniu sprawiają, że właśnie ten materiał najlepiej sprawdzi się do tego rodzaju opału. Elementy z blachy żaroodpornej są w stanie wytrzymać temperaturę nawet do 1000°C i są odporne na działanie kwasów takich jak siarkowy, a właśnie takie warunki towarzyszą wypalaniu się drewna.

Zastosowanie i montaż elementów żaroodpornych

Wszystkie części systemu, w połączeniu pozwalają na całkowite zabezpieczenie wnętrza kominów ceramicznych. Możliwa jest wtedy także adaptacja starych kominów do nowych warunków. Elementy wkładów kominowych żaroodpornych łączone są kielichowo, dzięki czemu ich montaż staje się niezwykle szybki i prosty. Cała praca ogranicza się do prawidłowego umiejscowienia nypla w drugiej części systemu w kształcie kielicha. Powstałe w ten sposób połączenia kielichowe to gwarancja szczelnego i sztywnego systemu kominowego. Specjalna konstrukcja gwarantuje również odpowiedni i w pełni bezpieczny odpływ skroplin.

Elementy systemu kominowego

Wybierając wszystkie części umożliwiające podłączenie kominka u jednego producenta, zyskujesz pewność, że będą one ze sobą w pełni kompatybilne. Takie rozwiązanie to także gwarancja bezpiecznego i sprawnego montażu, od którego w głównej mierze zależy jakość wykonanego przewodu. 

Jednym z podstawowych elementów żaroodpornych w tej instalacji jest szyber do kominka. Jednym z jego głównych zadań jest regulacja cyrkulacji powietrza we wszystkich urządzeniach grzewczych opalanych drewnem. Szyber kominowy prostokątny stosowany powinien być w przewodach kominowych. Szyber w kominku zapewnia odporność na działanie wysokich temperatur i kwasów. Na stronie czystykomin.pl dostępny jest w różnych długościach, od 130 do nawet 200 mm. Z kolei szyber do pieca służy do wykonywania przyłączy między kominkiem a kominem z palenisk opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także rura kominowa z szybrem, która zaoszczędzi osobnego montażu kilku elementów.

Kominy żaroodporne wyposażone powinny być w odpowiednie pokrętło szybra. Wybierać można między tymi zapewniającymi precyzyjne ustawienie położenia przepustnicy szybra kominka, a także podłączenie szybra w kątowym okapie kominkowym, a pokrętłami ML, które umożliwiają wybór ustawienia szybra spośród 8 pozycji pośrednich, posiadającymi również blokadę maksymalnego wychylenia jego przepustnicy.

Kolejnym elementem, bez którego niemożliwe jest działanie systemu kominowego, jest rura elastyczna do odprowadzania spalin. Rura kominowa elastyczna posiada dwie ściany i dzięki swojej konstrukcji świetnie nadaje się do odprowadzania spalin z kominka. Z kolei opaska na rurę pozwala na jej sprawne połączenie z kominkiem. Wszystkie elementy systemów kominowych żaroodpornych znajdziesz na stronie czystykomin.pl.