Przewody wentylacyjne i akcesoria

461,77 zł

Rury VFG75 służą transportowaniu powietrza w systemach wentylacji mechanicznej, charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co pozwala swobodnie kształtować ich przebieg, wyginać i dostosowywać do warunków montażu, bez potrzeby używania dodatkowych łączników i kształtek.

Konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość mechaniczną na ściskanie powyżej 450N, co umożliwia zalanie ich betonem konstrukcyjnym.

370,12 zł

Rury VFG75 służą transportowaniu powietrza w systemach wentylacji mechanicznej, charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co pozwala swobodnie kształtować ich przebieg, wyginać i dostosowywać do warunków montażu, bez potrzeby używania dodatkowych łączników i kształtek.

Konstrukcja rury zapewnia wytrzymałość mechaniczną na ściskanie powyżej 450N, co umożliwia zalanie ich betonem konstrukcyjnym.

212,50 zł

AWENTIS to innowacyjny kanał wentylacyjny, który umożliwia zamienne wykorzystywanie zasad wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

  • Wentylacja grawitacyjna - do jednego z wylotów montuje się kratkę wentylacyjną,
  • Wentylacja mechaniczna - do drugiego wylotu podłącza się wentylator wyciągowy 

Elementem warunkującym wykorzystanie powyższych jest ruchoma przepustnica, która reguluje kierunek strumienia powietrza.

Rekuperacja to nowoczesna propozycja w kwestii wentylacji domów. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet – ze względu na to wiele osób decyduje się na instalację rekuperacji w swoim domu. Do zainstalowania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, potrzeba jednak nie tylko głównych jej elementów, lecz także przewodów wentylacyjnych i akcesoriów, które zapewnią poprawne działanie całego systemu. Potrzebne artykuły znajdziesz w bogatej ofercie sklepu Czysty Komin.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to skrócona nazwa wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła. Jest to metoda wentylowania domów, którą stosuje się coraz powszechniej, chętnie instalowana zwłaszcza w domach energooszczędnych czy pasywnych. Poprzednia metoda wymiany powietrza, czyli wentylacja naturalna (grawitacyjna), opierała się na cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Nowoczesne rozwiązania takie, jak ogrzewanie podłogowe sprawiają, że trudno o ciąg powietrza, który pozwalałby na jej stosowanie. Ponadto coraz częściej stawia się na energooszczędność. W ten motyw świetnie wpisuje się właśnie system rekuperacji, pozwalający na dostarczanie do domu świeżego powietrza, które ogrzewane jest przez ciepło odzyskane z powietrza wydalanego, zużytego.

Z czego składa się system rekuperacji?

Centralną częścią instalacji rekuperacyjnej jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperator. Ponadto niezwykle ważną część systemu stanowią kanały przeznaczone do transportu powietrza. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła funkcjonuje również przy użyciu anemostatów, które odpowiedzialne są za regulację ilości przepływającego powietrza. Dodatkowymi elementami wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła są moduły i czujniki. Nie należy zapominać o odpowiednio dobranych przewodach wentylacyjnych i akcesoriach – pozornie są to części mało istotne, jednak ich odpowiedni wybór może przesądzić o niskiej awaryjności całego systemu. 

Przewody wentylacyjne dostępne w sklepie Czysty Komin

Wśród istotnych części rekuperacji można wymienić przewody wentylacyjne. W tym wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła służą one do transportowania powietrza. W ofercie sklepu Czysty Komin dostępne są przewody wentylacyjne z tworzywa sztucznego, które wyróżnia wysoka elastyczność. Kanały wentylacyjne mogą zajmować niemałą przestrzeń. W związku z tym elastyczne przewody wentylacyjne ze sklepu Czysty Komin to świetny wybór – ich giętkość pozwala na swobodne kształtowanie ich układu. Ponadto są one odporne na ściskanie o sile powyżej 450N, dzięki czemu możliwe jest ich zalanie betonem konstrukcyjnym. Cechy te są szczególnie wartościowe, gdy mamy zamiar ukryć przewody. Zastosowane w nich powłoki antybakteryjne umożliwiają cieszenie się czystszym powietrzem, dodatkowo w warstwach wewnętrznych została zastosowana technologia ograniczająca osiadanie kurzu wewnątrz rur. Jeśli jesteś zainteresowany produktami niezbędnymi do instalacji rekuperacji, przewody wentylacyjne polecanej przez wielu marki Awenta, które proponuje sklep Czysty Komin to świetny wybór.

Akcesoria do systemu rekuperacji – bogata oferta sklepu Czysty Komin

Przy instalacji rekuperacyjnej nie można zapominać także o przedmiotach takich, jak uszczelki czy zaślepki do przewodów wentylacyjnych. Dostępne w sklepie Czysty Komin uszczelki są gwarancją szczelnego połączenia rury z rurą, a także rur z rozdzielaczami czy skrzynkami rozprężnymi. Sklep Czysty Komin oferuje także złączki – mufki do przewodów wentylacyjnych do łączenia rur. Wszystkie te artykuły, a także pozostałe elementy rekuperacji, dostępne są w sklepie Czysty Komin w niezwykle przystępnych cenach.