Kapsułki dymu

36,65 zł

Kapsułki dymu to specjalny produkt przeznaczony do testowania kominów spalinowych i wentylacyjnych. Po zapaleniu kapsułki następuje, przez około 60 sekund, bardzo intensywne wydzielanie się dymu (15 m3), dzięki czemu bez konieczności rozpalania w kominku możemy sprawdzić ciąg kominowy oraz szczelność wykonanych połączeń. Nie ryzykuj swojego życia i zdrowia. Stosuj kapsułki dymu i sprawdź czy Twoje ognisko domowe jest rzeczywiście bezpieczne.

W każdym budynku należy co jakiś czas sprawdzać ciąg, drożność oraz szczelność komina, a tym instalacji dymowych i wentylacyjnych. Jak sprawdzić szczelność komina? Do tego zadania najlepiej sprawdzają się kapsułki dymu. Celem wykonywania testu zadymiania komina jest sprawdzenie, czy jego stan techniczny zapewnia bezpieczne i efektywne usuwanie gazów spalinowych z urządzenia grzewczego oraz zabezpiecza przed przedostaniem się spalin, dymu i czadu do innych pomieszczeń, które otaczają system kominowy.

Dlaczego należy sprawdzać szczelność komina

Sprawdzanie szczelności komina jest niezwykle ważne dla zachowania bezpieczeństwa mieszkańców danego budynku. W przypadku, gdy szczelność komina, a w tym przewodu dymowego lub spalinowego, pozostawia wiele do życzenia, może dojść do pożaru. Ponadto poprzez wszelkie nieszczelności w systemie kominowym może wydobywać się czad, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia domowników. Powstające na ścianach plamy, pękający tynk przy kominku lub piecu, oraz nieprzyjemny zapach spalin, unoszący się w domu, to najczęstsze oznaki nieszczelności komina. 

Należy pamiętać o tym, że każdy właściciel budynku jest zobowiązany do regularnego dbania o system kominowy. Czyszczenie mechaniczne i chemiczne powinno się przeprowadzać co 3 lub 4 miesiące, natomiast raz do roku konieczna jest wizyta kominiarza. Tylko specjalista jest w stanie ocenić stan komina oraz całej instalacji kominowej. Niedopilnowanie konserwacji komina, może zostać ukarane mandatem. 

Jak sprawdzić szczelność komina?

Sprawdzanie szczelności komina, powinno się przeprowadzać regularnie. Jak sprawdzić szczelność komina? Najlepszym i najprostszym domowym sposobem, jest użycie kapsułki dymu. To produkt bardzo łatwy w użyciu. Jak się go stosuje? Kapsułkę należy umieścić w kominku lub w piecu i ją zapalić. Przez około 60 sekund będzie się ona intensywnie paliła, generując intensywne zadymienie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że użycie kapsułki dymu jest bezpieczne, ponieważ spalanie jej następuje bez płomienia. 

Za pomocą kapsułki dymu można bez rozpalania ognia sprawdzić, czy komin, a także wszelkie elementy systemu kominowego są szczelne. Ponadto, dzięki temu sposobowi możliwe jest również zweryfikowanie tego, czy wentylacja działa poprawnie. Jak rozpoznać nieszczelność? Podczas spalania się kapsułki, należy bacznie obserwować czy w otoczeniu kominka nie wydziela się biały dym. Jeśli zauważymy wszelkie „przecieki”, niezwłocznie trzeba będzie przeprowadzić uszczelnianie instalacji. 

Kapsułki dymu w ofercie sklepu Czysty Komin

W ofercie naszego sklepu dostępne są wysokiej jakości kapsułki dymu marki Hansa. Jedna kapsułka jest w stanie wygenerować aż 15 m3 dymu. Produkty te służą do testowania szczelności zarówno kominów spalinowych, jak i wentylacyjnych. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o stan systemu kominowego w swoim domu, zakup kapsułek będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się również z pozostałymi produktami dostępnymi w naszej ofercie. Proponujemy także akcesoria i środki chemiczne, które są niezbędne do utrzymania przewodów kominowych w czystości.