Czerpnia i wyrzutnie powietrza

35,00 zł

Czerpnia - wyrzutnia ścienna nierdzewna ELA

 • Kratkę instaluje się na zakończeniach przewodów wentylacyjnych
 • Może pracować jako czerpnia lub wyrzutnia i jest przeznaczona do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń
 • Została wykonana ze stali nierdzewnej odpornej na działanie korozji
 • Siatka zabezpiecza przed dostawaniem się owadów. Rozmiar oczka 1mm x 1,5mm
 • Szybka i łatwa instalacja dzięki długiemu kołnierzowi montażowemu
 • Wysoka jakość wykonania oraz specjalna konstrukcja zapewnia niski poziom hałasu
 • W komplecie dwa wkręty montażowe
 • Dostępne średnice: 100mm, 125mm, 150mm, 160mm, 200mm
 • Posiada atest higieniczny PZH

49,90 zł

Nierdzewna wyrzutnia ścienna, która charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz specjalną konkurencją, która zapewnia niski poziom hałasu. Czerpnia została wykonana z szlifowanej stali nierdzewnej dzięki czemu jest odporna na korozję oraz inne czynniki zewnętrzne. Wyrzutnia została wyposażona w długi kołnierz, który zapewnia szybki i łatwy proces instalacji.

52,07 zł

Czerpnia powietrza 200x90 DARCO należy do grupy kształtek prostokątnych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

52,77 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Czerpnia powietrza 150x50 DARCO należy do grupy kształtek prostokątnych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

44,32 zł

Czerpnia powietrza okrągła OC DARCO należy do grupy kształtek okrągłych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

44,98 zł

Czerpnia powietrza okrągła ML DARCO należy do grupy kształtek okrągłych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

53,69 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Czerpnia powietrza okrągła CH DARCO należy do grupy kształtek okrągłych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

15,00 zł

Kratka ścienna aluminiowa ELC

 • Kratkę instaluje się na zakończeniach wylotów przewodów wentylacyjnych
 • Może pracować jako czerpnia lub wyrzutnia
 • Jest przeznaczona do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń
 • Siatka zabezpiecza przed dostawaniem się do pomieszczenia drobnych gryzoni

485,62 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut boczny z czerpnią 130/200 SGSP poziom II służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

UWAGA! Do połączenia rekomendowana opaska OPII.

485,63 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut boczny z czerpnią 130/200 SGSP poziom III służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

UWAGA! Do połączenia rekomendowana opaska OPII.

299,43 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut boczny z czerpnią 100/150 SGSP poziom III służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

UWAGA! Do połączenia rekomendowana opaska OPII.

169,83 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut z czerpnią pionowy 130/200 SGSP służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

299,43 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut boczny z czerpnią 100/150 SGSP poziom II służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

UWAGA! Do połączenia rekomendowana opaska OPII.

358,42 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut z czerpnią pionowy długi 130/200 SGSP służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

301,08 zł

Produkt posiada dwa przewody - wewnętrzny (spalinowy) wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441 oraz zewnętrzny (powietrzny) wykonany z blachy chromoniklowej w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Powietrze potrzebne do spalania przepływa przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Wyrzut z czerpnią pionowy długi 100/150 SGSP służy do odprowadzania spalin z kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

Zarówno czerpnia, jak i wyrzutnia powietrza są elementami, które pozwalają w pełni korzystać z zalet wentylacji mechanicznej. Bardzo ważne jest jednak to, aby odpowiednio rozplanować ich lokalizację. Ponadto, czerpnia i wyrzutnia powietrza dzielą się na kilka odmian, dlatego należy dostosować ich typ do danej instalacji. 

Czerpnia i wyrzutnia powietrza w ofercie Czysty Komin

Czerpnia i wyrzutnia ścienna lub dachowa to ważne elementy instalacji wentylacyjnej. Czerpnia powietrza jest początkową częścią instalacji, gdzie powietrze pochodzące z zewnątrz pobierane jest z atmosfery. Z kolei wyrzutnia powietrza stanowi końcowy komponent systemu wentylacyjnego. Służy do wydalania zużytego i nieświeżego powietrza. 

W ofercie sklepu Czysty Komin można znaleźć różne czerpnie i wyrzutnie powietrza. Ze względu na ich rodzaj, mogą być stosowane na przykład w instalacjach na elewacji budynku, przy kominach, czy poziomo względem dachu lub gruntu. Dlatego też wyróżnić można czerpnie i wyrzutnie powietrza: ścienne, pionowe dachowe oraz poziome. 

Produkty dostępne w naszym asortymencie pochodzą od sprawdzonych producentów. Dzięki temu zamawiający może mieć pewność, że czerpnie i wyrzutnie powietrza będą długo spełniać swoje zadanie bez żadnych usterek. Do tego dochodzi kompleksowa obsługa zamówienia – szybka realizacja płatności, wysyłki, a także możliwość konsultacji wyboru z pracownikami. Całość dopełnia atrakcyjna oferta cenowa sklepu Czysty Komin.

Czerpnia i wyrzutnia powietrza – najwyższa jakość w Czysty Komin

Wentylacja jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. To dzięki niej mieszkańcy domów, czy osoby przebywające w miejscach pracy mogą oddychać świeżym powietrzem. Jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ma to również dobry wpływ na zdrowie, ponieważ minimalizuje ryzyko zachorowań.

Dlatego nie można decydować się na półśrodki i wybierać czerpnie oraz wyrzutnie powietrza, które zagwarantują odpowiedni przepływ powietrza na lata. W sklepie Czysty Komin można znaleźć wiele odmian tych elementów, jednak łączy je wspólny mianownik – wysoka jakość. Jest zapewnieniem długiej żywotności, materiałów wysokiej klasy oraz gwarancji producenta, obligującej do wymiany komponentu w razie jego defektu.