Wentylatory kanałowe

W budynkach najczęściej stosuje się dwie odmiany wentylacji. Pierwsza z nich to naturalna, działająca za sprawą grawitacji i różnicy temperatur. To zjawisko tworzy korytarze powietrza. Druga to ta, którą napędza energia elektryczna. Ze względu na konieczność energooszczędności, budynki coraz częściej są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że powietrze nie przedostaje się szczelinami, a to z kolei wyklucza naturalną rekuperację. Wentylatory kanałowe są z reguły stosowane w przypadku drugiej metody, jako element całej instalacji.

Wentylatory kanałowe – niezbędny element instalacji

Według prawa budowlanego każde pomieszczenie powinno mieć dostęp do stałego przepływu powietrza. Właściciele nieruchomości są zobowiązani do dostarczenia świeżego powietrza do pokojów użytkowych, na przykład toalety, kuchni, jadalni, sypialni czy salonu. We wcześniejszych latach wystarczyły nieszczelności w oknach, czy drzwiach, jednak przy obecnej technice budowania, gdzie dobrze izoluje się wszelkie prześwity, potrzebny jest skuteczny system wentylacyjny.

Bogata oferta sklepu Czysty Komin

W ofercie sklepu Czysty Komin znajdują się wentylatory kanałowe wysokiej jakości. Mogą być wykorzystywane do nawiewania świeżego powietrza z zewnątrz. Warto pamiętać, że urządzenie może prawidłowo działać tylko w przypadku, gdy jest zamontowane wraz z nagrzewnicą kanałową i filtrem. Dzięki temu nie będzie nawiewać chłodnego powietrza w zimowe pory roku, a także nie będzie przepuszczać zanieczyszczeń. Katalog produktów sklepu Czysty Komin zawiera m.in. wentylator kanałowy z regulacją obrotów, wentylator z czujnikiem wilgotności czy wentylator kanałowy łazienkowy

Wentylatory kanałowe Czysty Komin

Sklep Czysty Komin zapewnia nie tylko dostęp do zróżnicowanej oferty, ale zapewnia także wsparcie merytoryczne, służąc radą. Można skontaktować się z pracownikami, aby upewnić się, że wybrany produkt jest odpowiedni. Warto także wymienić inne odmiany produktów, które znajdują się w ofercie i są często stosowane w rozmaitych instalacjach – wentylator kanałowy 100, wentylator kanałowy 150, wentylator kanałowy 200 i odmiana wykorzystywana na przykład w łazienkach, czyli wentylator kanałowy z czujnikiem wilgoci.