Aparaty nawiewne

1 032,09 zł

Aparat nawiewny AN3 przeznaczony jest do rozprowadzania ciepłego powietrza z kapy nad paleniskiem kominka do pomieszczeń mieszkalnych.

Posiada odizolowany termicznie i akustycznie wentylator nadmuchujący powietrze oraz termostat.

  • Gdy temperatura powietrza osiągnie nastawioną wartość aparat automatycznie się włącza.
  • Wyłączy się w przypadku spadku temperatury powietrza płynącego z kominka poniżej temperatury nastawionej.

Aparaty nawiewne

Coraz powszechniej jako źródło ogrzewania w domach pasywnych oraz w nowoczesnym budownictwie stosuje się jednopunktowe źródła grzewcze, nieposiadające tradycyjnych grzejników. Wśród nich wymienia się kominki, instalowane najczęściej w centralnej części domu, które zapewniają nie tylko ciepło, ale także niepowtarzalny klimat i niespotykaną atmosferę, jaką może dać tylko dźwięk wesoło trzaskającego w nim drewna podczas chłodnych wieczorów. Dzięki ekonomicznym, trwałym i inteligentnym rozwiązaniom możliwa jest dystrybucja ciepłego powietrza do każdego z pomieszczeń, jakie znajdują się w budynku, a to za sprawą między innymi aparatów nawiewnych.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć najciekawsze propozycje, kompatybilne z popularnymi i powszechnie stosowanymi systemami oraz rozdzielaczami. Tak zaprojektowane układy gwarantują wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie i radość z komfortu mieszkania i zapewnienia zdrowia oraz bezpieczeństwa.

Zalety wykorzystania turbin kominowych

Nie bez powodu nasze turbiny kominowe cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Rozwiązanie to stanowi nieodłączny element systemu ogrzewania za pomocą powietrza i jednocześnie wentylacji nawiewno-wywiewnej. Znacząco zwiększa wydajność ogrzewania oraz redukuje do minimum jego koszty. Prosta konstrukcja, wysoka jakość zastosowanych materiałów i komponentów oraz niezwykła wręcz kompatybilność z popularnymi systemami i urządzeniami gwarantuje długoletnie użytkowanie, oraz nawet o połowę mniejsze opłaty z tytułu zużytej energii. Sama turbina kominowa pracuje cicho, nie zakłócając domowej sielanki. Jest nie tylko łatwa w obsłudze i intuicyjna pod względem sterowania, ale także umożliwia zainstalowanie jej w zasadzie w dowolnej pozycji. Dzięki temu nie zajmuje zbędnego miejsca i nie musi zostawać na widoku. Jako element większej całości, czyli całego układu nawiewów, prowadzonych m.in. za pomocą rozdzielaczy, jest jego kompatybilnym komponentem, podnoszącym funkcjonalność tego systemu. To jeden z najczęściej wybieranych dodatków do instalacji opracowywanych na potrzeby domów inteligentnych oraz domów pasywnych. W przypadku zastosowania turbiny kominowej rozprowadzenie powietrza powinno wykonywać się przewodami perforowanymi o podwyższonej wytrzymałości termicznej.

Aparaty nawiewne w naszej ofercie

Proponowane przez nas urządzenia najwyższej jakości zapewniają łatwość i komfort użytkowania. Kompaktowe rozmiary pozwalają na osadzenie urządzenia bez wprowadzania większych zmian w systemie rozprowadzania ciepłego powietrza. Aparat nawiewny do kominków został wyposażony w specjalny wentylator nadmuchujący, pracujący cicho dzięki jego akustycznemu wyizolowaniu. Wentylator nie uruchamia się automatycznie po starcie aparatu, a dopiero w chwili, kiedy zamontowany w nim termostat osiągnie zadaną temperaturę, co znacznie wpływa na oszczędność energii. Urządzenie wyłączy się też samoczynnie, kiedy temperatura spadnie poniżej wartości zadanej za pomocą ustawień – fabrycznych lub użytkownika. Dzięki tak zaprojektowanej budowie można uniknąć sytuacji, w której aparat działa mimo braku takiej potrzeby. Samo urządzenie można z powodzeniem potraktować jako samodzielne wspomaganie ogrzewania domu za pomocą kominka.