System kanałów płaskich

Kanały wentylacyjne płaskie są jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o uniwersalność. Instalacja może być zamontowana w takich miejscach jak przestrzeń pod podłogą, w stropie, sufitach podwieszanych czy ścianach. Jedynym ograniczeniem jest to, że kanały wentylacyjne płaskie nie mogą znajdować się w wylewkach betonowych konstrukcyjnych. Warto pamiętać także o dodatkowych elementach, od których zależy prawidłowe działanie systemu; uszczelki, łączniki, kolana łącznikowe czy kołnierze przyścienne itd. 

Kanały wentylacyjne płaskie – bogata oferta sklepy Czysty Komin

W ofercie sklepu Czysty Komin znajdują się najważniejsze elementy potrzebne do montażu systemu kanałów płaskich. Można je stosować w wentylacji mieszkaniowej, sklepowej, biurowej czy przemysłowej. Części wyróżniają się lekką konstrukcją i estetycznym wyglądem przyjemnym dla oka. Całość dopełnia fakt, że kanały wentylacyjne płaskie mogą być zamontowane w dość łatwy sposób – bez używania specjalistycznych narzędzi.

Ważne aspekty podczas montażu systemu kanałów płaskich

Kanały wentylacyjne płaskie są bez wątpienia jedną z popularniejszych odmian, jeżeli chodzi o instalacje wentylacyjne. Dzięki nim stare powietrze jest transportowane z wnętrza pomieszczeń na zewnątrz, system następnie przemieszcza świeże z powrotem do środka. 

Podczas montażu całej instalacji warto pamiętać o odpowiedniej izolacji. Dzięki temu nie tylko nie dojdzie do zmiany temperatury powietrza, na przykład przez drobne szczeliny, ale także system nie będzie generował charakterystycznego hałasu, co może być dość uciążliwe. Najlepsze elementy instalacyjne systemu kanałów płaskich można znaleźć w ofercie sklepu Czysty Komin.