Systemy rur wentylacyjnych

19,97 zł

Produkt wykonany jest z taśmy aluminiowej o grubości 0,1 mm (dla średnic do 200 mm) i 0,12 mm (dla średnic powyżej 200 mm).

Krawędzie taśmy łączone są ze sobą tworząc specjalny zamek.

Rura elastyczna typu FLEX aluminiowa posiada zastosowanie w systemie dystrybucji gorącego powietrza, dzięki możliwości pracy w warunkach podwyższonych temperatur. 

Produkt charakteryzuje się wytrzymałością oraz możliwością zginania pod dowolnym kątem i w dowolnym miejscu bez zmiany przekroju wewnętrznego.

Rury typu FLEX znajdą również zastosowanie w systemach wentylacyjnych.

Do zbudowania prawidłowo wykonanej wentylacji konieczne jest wykorzystanie jakościowych rur i kanałów wentylacyjnych. Systemy wentylacji stosowane są w domach, mieszkaniach, obiektach przemysłowych i obiektach użytkowych — wszędzie tam, gdzie mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy. Szeroki wybór różnych rur wentylacyjnych zgromadzonych w naszej ofercie pozwala na dopasowanie produktów do różnych przepływów i systemów stosowanych w danych pomieszczeniach. 

Jakie jest zadanie rur wentylacyjnych?

Właściwie wykonana izolacja w domu czy obiekcie użytkowym ma kilka zadań. Jednym z nich jest prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach. Jedna to nie wszystko. O tym, jak ważne jest prawidłowe skonstruowanie wentylacji w pomieszczeniach mogą przekonać się wszyscy ci, którzy borykają się z dużą wilgocią w mieszkaniu bądź problemami z nadmiernym hałasem wewnątrz. Z tym wiążą się właśnie kolejne cele, jakie do wykonania ma wentylacja — utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i ścian, wyciszanie pomieszczeń i redukowanie hałasów, a także skuteczne radzenie sobie z powstałym ciśnieniem. Aby jednak utrzymać wysoką jakość wentylacji w taki sposób, by mogła spełniać swoje zadania, konieczne jest wykorzystanie gatunkowych rur wentylacyjnych. Wraz z dokładnym i specjalistycznym montażem rur i całego systemu możliwe jest unikanie wspomnianych problemów. 

Które rury wentylacyjne wybrać?

W zależności od tego, jak jest zbudowana wentylacja, dobrać należy pasujące do niej elementy. System wentylacji może być grawitacyjny bądź mechaniczny. Grawitacyjna wentylacja jest oparta na naturalnym ruchu powietrza, zaś mechaniczna, to jak sama nazwa wskazuje wymuszony przepływ powietrza. O ile w przypadku mechanicznej wentylacji wybór rur i kanałów jest dość dowolny i swobodny, tak przy naturalnym przepływie konieczne jest zastosowanie minimalnego przekroju kanałów o wielkości 10 cm oraz gładkich ścian rur. W wyborze rur ważne jest również to, gdzie będą wykorzystywane. Rury wentylacyjne izolowane to elementy, które stosowane są najczęściej w przypadku kominów zewnętrznych i wewnętrznych. Izolacja ta polega na ochronie termicznej i akustycznej całego systemu. Taki rodzaj produktów pozwala na ochronę komina przed wyziębieniem, a tym samym poprawia jego wydajność i efekty pracy. Izolacja pozwala uniknąć skroplin w pomieszczeniu, a tym samym zawilgocenia przestrzeni  Rury wentylacyjne ocieplane są również odporne na podciśnienie, co ważne w przypadku właściwej wentylacji. Rury wentylacyjne stosowane są również w okapach kuchennych. To jeden z bardziej powszechnych, ale również przydatnych systemów wentylacyjnych w domu. Właściwe podłączenie oraz poszczególne części wentylacji pozwalają nie tylko na wchłanianie zapachów pochodzących z gotowania czy smażenia, ale również gwarantują zdecydowanie cichszą pracę okapu, co jest dużym komfortem. Właściwa praca okapu może być zagwarantowana w przypadku, gdy do jego budowy zostaną wykorzystane sztywne oraz gładkie rury. 

Szerokość rur wentylacyjnych a praca wentylacji

Szereg zmiennych ma wpływ na to, czy wentylacja w naszym domu, czy obiekcie użytkowym będzie działać prawidłowo. Jak już wspomniano, budowa rur jest w tym wypadku również kluczowa. Warto zwrócić uwagę na to, aby instalacja była zbudowana z możliwie jak najkrótszych rur. Im dłuższe połączenia, tym niższa wydajność systemu. Zminimalizowanie ilości kolanek również wpływa na łatwiejszy przepływ powietrza, więc jeśli to możliwe, warto wykorzystać maksymalnie prosty przebieg instalacji. 

Co ze średnicą rur? Im mniejsza średnica tym powietrze, które przemieszcza się w rurach porusza się w większą prędkością. To z kolei oznacza większy hałas, który staje się mało komfortowy na dłuższą metę. W całej instalacji wentylacyjnej ważne jest również to, z jakiego materiału będą wykonane rury. Stosując się do przepisów bezpieczeństwa konieczne jest wykorzystanie przewodów wykonanych z niepalnego materiału. Skorzystaj z jakościowych i sprawdzonych rur wentylacyjnych dostępnych w naszej ofercie. Postaw na sprawną i trwałą wentylację.