Nawietrzaki okienne

Szczelne okna chronią nie tylko przed zimnem i hałasem, lecz także świeżym powietrzem. Wysoki poziom izolacji jest jednocześnie zaletą i wadą nowoczesnych budynków. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza, którą w starszych nieruchomościach zapewniała wentylacja grawitacyjna, może przerodzić się m.in. w poważne problemy zdrowotne mieszkańców. Co zrobić w takiej sytuacji? Świetnym rozwiązaniem są nawietrzaki okienne, które dostępne są w asortymencie naszego sklepu czystykomin.pl.

Co to jest nawietrzak okienny i do czego służy?

Nawietrzak okienny, nazywany również nawiewnikiem, to podłużne urządzenie o dość kompaktowych rozmiarach, które montuje się w górnej części okna. Dzięki niemu, szczególnie w zimie można zagwarantować sobie odpowiednią wentylację w budynku bez konieczności otwierania okien i tym samym generowania strat ciepła. Warto pamiętać, że nawiewnik nie ma wychładzać wnętrz, lecz zapewniać mikrowentylację. Urządzenia te można montować na różnych rodzajach okien, a także na kilka sposobów. Przykładowo na szczelinach górnej części ramy lub pomiędzy górną a dolną częścią ramy okna.

Dlaczego warto zastosować nawiewniki? Głównym powodem są względy zdrowotne. W nieodpowiednio wentylowanych pomieszczeniach stale jest duszno. Przez to domownicy nierzadko borykają się z bólami głowy, a ich samopoczucie jest dość słabe. Ponadto nadmierny poziom wilgoci w pomieszczeniu z czasem przeradza się w pleśń i grzyby, które pokrywają ściany pokojów. Mieszkanie w takich warunkach jest bardzo niekorzystne dla zdrowia.

Jakie są rodzaje nawietrzaków okiennych?

Wyróżnia się nawietrzaki okienne ciśnieniowe, higrosterowalne oraz dwusystemowe. W przypadku pierwszego rodzaju, sterowanie nawiewnikiem odbywa się na podstawie różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wraz ze wzrostem tej różnicy, zwiększa się przepływ powietrza. Nawietrzaki higrosterowalne działają natomiast na podstawie higrometru, który mierzy względną wilgotność w pomieszczeniu i steruje dzięki temu przepływem powietrza. Istnieją również nawiewniki dwusystemowe, które stanowią połączenie regulatora higrosterowanego i czerpni ciśnieniowej. Ponadto urządzenia te mogą również być wyposażone w możliwość sterowania ręcznego.

Nawietrzaki okienne w czystykomin.pl

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę nawietrzaków okiennych, które z pewnością przypadną Ci do gustu. To niewielkie urządzenia, które zadbają o przyjemne i zdrowe powietrze w Twoim domu lub mieszkaniu. Nawietrzaki mogą być wyposażone również w dodatkowe funkcje. Mowa tutaj o tłumieniu hałasu dobiegającego z zewnątrz, a także filtrach. Szczególnie w dużych miastach warto wyposażyć się w modele, które filtrują wpuszczane do wnętrza powietrze.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą nawietrzaków okiennych dostępnych w czystykomin.pl. Proponujemy modele najwyższej jakości, które zapewnią Ci odpowiednią cyrkulację powietrza w domu lub mieszkaniu. Zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych kategorii naszego sklepu, w tym nawiewników ściennych.