Przyłącza kominowe kwadratowe

148,95 zł

Redukcja prostokąt/okrąg czarna 2 mm posiada zastosowanie w przewodach kominowych.

System przyłączy kominowych może być zastosowany jako przyłącze do kotłów odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1000°C.

Elementy systemu są spawane laserowo pokryte farbą Senotherm bezwonną, żaroodporną, łączone kielichowo. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin. Elementy systemu nie mogą stanowić samodzielnego komina.

Połączenia elementów powinny być uszczelniane za pomocą masy silikonowej - odpornej do temperatury 1200°C.

Przyłącze kominowe to odcinek łączący piec, kominek albo inne urządzenie grzewcze z kominem odprowadzającym spaliny. Instalacja taka pełni bardzo ważne zadanie, a od jej szczelności zależy bezpieczeństwo mieszkańców danego budynku. W sklepie Czysty Komin można znaleźć różnorodne przyłącza kominowe. W tej kategorii oferujemy przyłącza kominowe kwadratowe. 

Przyłącza kominowe kwadratowe – najwyższa jakość komponentów w sklepie Czysty Komin 

Przyłącza kominowe kwadratowe powinny charakteryzować się szczelnością, odpornością na wysokie temperatury, oraz m.in. niewrażliwością na związki o charakterze kwaśnym. W naszej ofercie znaleźć można komponenty, które odznaczają się tymi cechami. Potwierdza to przyznany im Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji 1450-CPR-007, nadawany przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie. Co więcej, każde przyłącze posiada zaświadczenie o dopuszczeniu na polski i europejski rynek – symbol bezpieczeństwa CE. Najwyższa jakość tych elementów jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa przez użytkowników urządzeń grzewczych. Przyłącza odpowiadają za poprawne odprowadzanie spalin oraz innych związków, które wytwarzane są podczas spalania.

Najlepsze przyłącza kwadratowe kominowe w asortymencie sklepu Czysty Komin  

Proponujemy przyłącza kominowe kwadratowe, które wykonane są ze stalowej blachy w gatunku DC01. Komponenty te opatrzone są normą EN-10130/07. Dodatkowo elementy te występują w różnej grubości: 1,2 czy 2 mm. Nasze produkty pochodzą od jednej z najlepszych marek działających na rynku – lidera branży wentylacyjnej i kominowej DARCO. Przyłącza charakteryzują się nie tylko bardzo wysoką jakością wykonania, lecz także estetyką. Zostały pokryte czarną farbą żaroodporną, która po nałożeniu dodatkowo poddawana jest utwardzeniu w komorze termicznej. Dzięki temu zabiegowi elementy te są znacznie mniej podatne na zadrapania i zarysowania. Ważne jest również to, że farba ta w czasie działania urządzeń grzewczych nie wytapia się, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu oraz szkodliwych związków. 

Różnorodne przyłącza kominowe kwadratowe – pewność najlepszego wyboru i odpowiedniej szczelności

Niezwykle istotną cechą oferowanych przyłączy jest to, że odporne są na działanie wysokich temperatur. Mogą być umieszczone w instalacji, w której wysokość ciepła na krótki czas dochodzi do nawet 1000°C. W normalnych warunkach, elementy te mogą odprowadzać spaliny w 600°C. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu/ uszczelnieniu systemu za pomocą masy żaroodpornej, która wykazuje trwałość do 1200°C. Oferowane produkty odznaczają się także bardzo prostym i intuicyjnym montażem. Dodatkowo, co świadczy o ich wysokiej jakości – objęte są kilkuletnią gwarancją. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. W sklepie Czysty Komin znajdziesz nie tylko przyłącza kominowe kwadratowe, lecz także przyłącza kominowe prostokątne i wiele innych elementów, takich jak: wkładki jedno- bądź dwuścienne, kolana, trójniki czy rozety.