Lista produktów marki Tajfun

Kominek kojarzony jest najczęściej z ciepłem domowego ogniska, przy nim najmilej spędza się jesienne i zimowe wieczory. Posiadanie kominka w domu łączy się także z obowiązkiem dbania o jego funkcjonowanie. Jedną z ważniejszych kwestii jest czyszczenie przewodu kominowego.

Jak często należy czyścić komin?

Poza obowiązkowymi przeglądami, właściciele domów z kominkiem zobowiązani są do utrzymywania przewodów kominowych w czystości. Generalnie im częściej czyszczony jest komin, tym lepiej, czynność ta powinna być jednak przeprowadzana nie rzadziej niż raz na kwartał, zwłaszcza wtedy, gdy ogrzewamy dom z pomocą paliw stałych, takich jak węgiel, koks czy drewno.

Najlepszym momentem na sprawdzenie stanu komina jest czas przed sezonem grzewczym. Aby zadbać o czystość swojego komina, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwala na jego dokładne wyczyszczenie, bez konieczności wzywania kominiarza. Świetnie się do tego sprawdzi zestaw Tajfun czyszczenie komina. Należy jednak pamiętać, że samodzielne czyszczenie komina nie zwalnia z obowiązku przeprowadzania wymaganych prawem profesjonalnych przeglądów kominiarskich, stanowi natomiast ich świetne uzupełnienie.

Zestaw Tajfun do czyszczenia komina

Tajfun to innowacyjnie skonstruowany zestaw, który umożliwia sprawne i dokładne czyszczenie komina. Pozwala na pozbycie się lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu. Osady te powszechnie występują w kominach, powstają naturalnie w trakcie spalania drewna w kominku. Aby utrzymać drożność przewodów, należy się ich regularnie pozbywać.

Tajfun czyszczenie komina to zestaw, który nie jest polecany do czyszczenia osadów smoły, gdyż przez trudność w jego usunięciu niezbędna może okazać się pomoc profesjonalnego kominiarza. W innych wypadkach zestaw marki Tajfun użytkowany może być przez wszystkich właścicieli kominków, którzy posiadają wiertarkę.

Zestaw ten pasuje do wszystkich kominów, zarówno tych murowanych, jak i metalowych. Przez swoją konstrukcję może być używany do czyszczenia kominów o każdej średnicy, również tych wygiętych. Jest prosty w obsłudze, montażu i demontażu, a podczas jego używania nie ma obawy przed porysowaniem wewnętrznych ścian komina. Marka Tajfun to także duża moc i dokładność w czyszczeniu, jeden zestaw pozwala na wielokrotne jego używanie do mechanicznego czyszczenia kominów od spodu.

22,40 zł

Wysokiej jakości przejściówka do wiertarki, która stworzona została z myślą o zestawie do mechanicznego czyszczenia komina „Tajfun”. Bez niej, samodzielne wyczyszczenie komina będzie utrudnione lub niemożliwe, gdyż nie każda wiertarka posiada odpowiedni otwór, do którego będzie pasował zestaw czyszczący Tajfun.

278,88 zł

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna.

ZALETY

  • Pasuje do metalowych i murowanych kominów
  • Pasuje do kominów o dowolnej średnicy
  • Pasuje do wygiętych kominów
  • Nie rysuje wewnętrznych ścianek komina
  • Prosta obsługa
  • Duża moc i dokładność czyszczenia
  • Prosty montaż i demontaż
  • Wielokrotny użytek