Lista produktów marki Tajfun

Kominek kojarzony jest najczęściej z ciepłem domowego ogniska, przy nim najmilej spędza się jesienne i zimowe wieczory. Posiadanie kominka w domu łączy się także z obowiązkiem dbania o jego funkcjonowanie. Jedną z ważniejszych kwestii jest czyszczenie przewodu kominowego.

Jak często należy czyścić komin?

Poza obowiązkowymi przeglądami, właściciele domów z kominkiem zobowiązani są do utrzymywania przewodów kominowych w czystości. Generalnie im częściej czyszczony jest komin, tym lepiej, czynność ta powinna być jednak przeprowadzana nie rzadziej niż raz na kwartał, zwłaszcza wtedy, gdy ogrzewamy dom z pomocą paliw stałych, takich jak węgiel, koks czy drewno.

Najlepszym momentem na sprawdzenie stanu komina jest czas przed sezonem grzewczym. Aby zadbać o czystość swojego komina, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwala na jego dokładne wyczyszczenie, bez konieczności wzywania kominiarza. Świetnie się do tego sprawdzi zestaw Tajfun czyszczenie komina. Należy jednak pamiętać, że samodzielne czyszczenie komina nie zwalnia z obowiązku przeprowadzania wymaganych prawem profesjonalnych przeglądów kominiarskich, stanowi natomiast ich świetne uzupełnienie.

Zestaw Tajfun do czyszczenia komina

Tajfun to innowacyjnie skonstruowany zestaw, który umożliwia sprawne i dokładne czyszczenie komina. Pozwala na pozbycie się lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu. Osady te powszechnie występują w kominach, powstają naturalnie w trakcie spalania drewna w kominku. Aby utrzymać drożność przewodów, należy się ich regularnie pozbywać.

Tajfun czyszczenie komina to zestaw, który nie jest polecany do czyszczenia osadów smoły, gdyż przez trudność w jego usunięciu niezbędna może okazać się pomoc profesjonalnego kominiarza. W innych wypadkach zestaw marki Tajfun użytkowany może być przez wszystkich właścicieli kominków, którzy posiadają wiertarkę.

Zestaw ten pasuje do wszystkich kominów, zarówno tych murowanych, jak i metalowych. Przez swoją konstrukcję może być używany do czyszczenia kominów o każdej średnicy, również tych wygiętych. Jest prosty w obsłudze, montażu i demontażu, a podczas jego używania nie ma obawy przed porysowaniem wewnętrznych ścian komina. Marka Tajfun to także duża moc i dokładność w czyszczeniu, jeden zestaw pozwala na wielokrotne jego używanie do mechanicznego czyszczenia kominów od spodu.