Akcesoria do przewodów wentylacyjnych

185,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Nasada kominowa obrotowa KULISTA aluminiowa fi150 mm

CECHY:

 • Bardzo cicha i trwała praca
 • Stosowana na kominy wentylacyjne
 • Wspomaga ciąg kominowy
 • Zabezpiecza komin przed opadami atmosferycznymi
 • Łożyska kulowe pracujące w oleju w aluminiowej obudowie
 • Turbina wykonana z blachy aluminiowej o grubości 0,5 mm
 • Podstawa z blachy ocynkowanej o grubości 0,6 mm
 • PLAZMOWA TECHNOLOGIA SPAJANIA

63,22 zł

Taśma na opaski zaciskowe stalowa CMB 30 m umożliwia tworzenie opasek zaciskowych dowolnej średnicy. Posiada 50 zamków ze stali nierdzewnej (wraz wkrętami ze stali ocynkowanej) o specjalnej konstrukcji, która ułatwia ich szybkie zamykanie i otwieranie.

Taśma jest niesamowicie poręczna i wygodna w użytkowaniu. Plastikowe opakowanie z narysowaną miarka ułatwia odmierzanie pożądanych odcinków taśmy, zapobiegając jej nadmiernemu rozwijaniu się. Odpowiednio ukształtowane krawędzie chronią z kolei przed uszkodzeniem przewodów podczas montażu.

 

Zastosowanie:

Może być stosowana do wszystkich typów przewodów elastycznych.

35,00 zł

Perforowana taśma montażowa do kanałów wentylacyjnych

 • Taśma stosowana jest do podwieszania kanałów wentylacyjnych o przekroju okrągłym, owalnym oraz prostokątnym
 • Idealna do zastosowania w instalacjach wymagających płynnej regulacji wysokości oraz w przypadku braku możliwości zastosowania obejm wentylacyjnych
 • Taśma posiada regularnie rozmieszczone otwory montażowe o średnicach 4mm i 8mm, umożliwiając mocowanie jej za pomocą prętów gwintowanych, wkrętów, nitów lub śrub

30,00 zł

Taśma aluminiowa TALE 50 mb 90*C

 • Taśma aluminiowa skutecznie uszczelnia łączenia elementów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
 • Zapewnia ochronę przed wilgocią, zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi
 • Wysoce elastyczna, dzięki czemu znakomicie przylega do nierównych powierzchni
 • Odporna na starzenie, jednostronnie nałożony klej akrylowy zapewnia bardzo dobrą przyczepność
 • Specjalna papierowa przekładka ułatwia montaż

212,50 zł

AWENTIS to innowacyjny kanał wentylacyjny, który umożliwia zamienne wykorzystywanie zasad wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

 • Wentylacja grawitacyjna - do jednego z wylotów montuje się kratkę wentylacyjną,
 • Wentylacja mechaniczna - do drugiego wylotu podłącza się wentylator wyciągowy 

Elementem warunkującym wykorzystanie powyższych jest ruchoma przepustnica, która reguluje kierunek strumienia powietrza.

Kanały wentylacyjne są jednym z najważniejszych elementów w domu. Muszą być dobrej jakości, odpowiedniego rodzaju, a także być zamontowane w profesjonalny sposób, wykluczający szczeliny lub inne braki w izolacji. Skutek niedopatrzeń może być odczuwalny w finansach – wyższych rachunkach za energię.

Akcesoria do przewodów wentylacyjnych – niezbędne produkty

Prawidłowe działanie systemu wentylacyjnego zależy nie tylko od przewodów, ale także od akcesoriów. Wszelkiego rodzaju dodatki do przewodów wentylacyjnych odpowiadają, na przykład za trwałość montowanych elementów i za to, że nie będą się przemieszczać w trakcie pracy.

Do tej grupy można zaliczyć produkty takie jak na przykład taśma aluminiowa, taśma aluminiowa zbrojona czy uniwersalne opaski zaciskowe. Te akcesoria do przewodów wentylacyjnych znajdują się w ofercie sklepu Czysty Komin. Katalog produktów obejmuje różne odmiany tych elementów, dlatego z łatwością można znaleźć taki produkt, który spełnia wymagania danej instalacji.

Ważne elementy całej instalacji wentylacyjnej

Akcesoria do przewodów wentylacyjnych mogą odpowiadać za to, że kanały odprowadzające nieświeże, a doprowadzające świeże powietrze do pomieszczeń, będą działać stabilnie. Ze względu na różnicę ciśnienia, powietrze może intensywnie przemieszczać się kanałami. Powoduje to charakterystyczne drgania, a także jest źródłem charakterystycznego dźwięku. 

W przypadku zastosowania akcesoriów do przewodów słabej jakości lub nieodpowiednio dobranych może dojść do momentu, w którym cały system wentylacyjny działa głośno lub co gorsza, jest mocno nieszczelny. Dlatego warto zastosować taśmę aluminiową zbrojoną, która jest odporna na wilgoć, ma długą żywotność, a także jest miękka i elastyczna. Jest także bardzo trwała, dzięki wzmocnieniu z siatki z włókna szklanego.

Akcesoria do przewodów wentylacyjnych ze sklepu Czysty Komin

Czysty Komin to sklep, w którego ofercie można znaleźć rozmaite odmiany akcesoriów do przewodów. Dzięki nim te newralgiczne elementy instalacji będą utrzymywać stałą pozycję, nawet w sytuacji mocnych drgań i w pełni spełniać swoją funkcję – odprowadzania i doprowadzania powietrza. Z oferty sklepu warto skorzystać również z innego powodu – można skonsultować swój wybór z pracownikami Czysty Komin i upewnić się w wyborze.