Skrzynki rozdzielcze do systemów DRP
Skrzynka rozdzielcza SRS 125/4x100
Skrzynka rozdzielcza ma za zadanie kumulowanie ciepła wpływającego głównym króćcem i równomierne rozdzielanie na poszczególne odnogi systemu. Stosowane do budowy systemu dystrybucji gorącego powietrza z kominka.
Skrzynki rozdzielcze
Wielu inwestorów staje dzisiaj przed koniecznością wybrania energooszczędnego, ekonomicznego i wydajnego systemu ogrzewania domu oraz przystającego do niego systemu wentylacji. Coraz powszechniej montowane są np. systemy rekuperacji, dzięki którym możliwe jest rozsądne rozdystrybuowanie ciepłego powietrza na całej powierzchni nieruchomości bez strat, nadpłat za ogrzewanie i konieczności szukania sposobów na dogrzanie pomieszczeń. Jednym z niezbędnych elementów tego praktycznego układu są skrzynki rozdzielcze tradycyjne i wentylacyjne, dostępne w naszej bogatej ofercie w zawsze atrakcyjnych cenach. Ilość proponowanych modeli pozwala idealnie dopasować rozdzielacz do rodzaju źródła zasilania ciepłem czy centrali rekuperacyjnej.
W jakim celu stosuje się skrzynki rozdzielcze?
W nowoczesnej architekturze powszechnie wykorzystywanym źródłem ciepła nie jest centralne, a punktowe ogrzewanie, takie jak kominek, które rewelacyjnie może sprawdzić się w duecie z rekuperacją, czyli wentylacją wymuszoną mechanicznie. Rozbudowując taki system grzewczy o profesjonalne i kompatybilne skrzynki rozdzielcze do wentylacji, finalnie można uzyskać bardzo wydajny i ekonomiczny system ogrzewania domu. Co więcej, zastosowanie rozdzielacza zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni budynku, niezależnie od ilości pomieszczeń czy ich metrażu. Uzupełnienie układu o rozdzielacze i dalsze elementy instalacji wentylacyjnej nie są drogą inwestycją, dlatego tym mocniej warto zastanowić się nad jej zakupem.
Dzięki różnorodnej ofercie możliwe jest zaprojektowanie dowolnego układu rur rozprowadzających ciepło od źródła zasilania do kolejnych pokoi. Same skrzynki rozdzielcze zajmują niewiele miejsca, a ponadto pozwalają na dopasowanie przewodów wentylacyjnych o różnym przekroju. To zaś umożliwia stworzenie praktycznie niewidocznej sieci grzewczej, jednocześnie rewelacyjnie sprawdzającej się w swojej roli. Dzięki rozdzielaczowi główny przewód, którym prowadzone jest ogrzane powietrze, zostaje rozgałęziony na dowolną ilość nitek, które następnie prowadzone są określonym torem po reszcie budynku.
Analogicznie przedstawia się kwestia układów wspomagających działanie rekuperacji w domu – systemy ze skrzynkami rozdzielczymi do wentylacji można projektować i rozbudowywać w identyczny sposób.
Jakie skrzynki rozdzielcze oferujemy?
Wśród propozycji naszego sklepu internetowego można znaleźć szeroki przekrój modeli różniących się kształtem, ilością rozgałęzień, materiałem czy średnicą wlotów. To absolutna podstawa, aby opracować idealnie dopasowany system do potrzeb konkretnego budynku.
Spora część proponowanych skrzynek rozdzielczych jednocześnie służy dystrybucji ciepłego powietrza oraz filtracji, co znacznie poprawia komfort mieszkania. Zastosowane zabezpieczenia nie pozwalają przedostawać się do pomieszczenia zanieczyszczeniom, w tym ewentualnym osadom czy sadzy pochodzącym ze źródła emisji ciepła. Materiałem, z jakiego głównie składają się nasze produkty, jest ocynkowana, a więc nierdzewna blacha o grubości 0,5 mm.
Wśród propozycji sklepu można znaleźć również skrzynki rozdzielcze wentylacyjne produkowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, wzbogacanych środkami bakteriobójczymi. Dzięki temu utworzony samodzielnie układ jest solidny konstrukcyjnie, trwały oraz bezpieczny dla użytkowników. Jego największą zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji i zapewnienie dopływu świeżego powietrza do każdego pomieszczenia prosto z centrali wentylacyjnej. To niezawodny i niezastąpiony element każdego nowoczesnego systemu rekuperacji. Średnice wlotów zostały pomyślane w taki sposób, aby odpowiadać wszystkim najpopularniejszym modelom instalacji rekuperacyjnych.
Ze względu na swoją funkcjonalność oraz oszczędność, nasze skrzynki rozdzielcze, przeznaczone zarówno do systemów rekuperacji, jak i do dystrybucji ciepłego powietrza, wykorzystywane są nowoczesnych domach pasywnych oraz wszędzie tam, gdzie ceni się inteligentne i trwałe rozwiązania.