Czym czyścić szybę w kominku?

Wysłano: sty 27, 2023

Kategorie: Czyszczenie mechaniczne , Czyszczenie komina

Wiele osób marzy o kominku. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapewnia on nie tylko przyjemne ciepło, lecz także sprawia, że w danym pomieszczeniu panuje miła i klimatyczna atmosfera. Ten bajkowy nastrój szybko może zburzyć brudna szyba kominkowa. Wyczyszczenie okopconego, pokrytego sadzą szkła stanowi nie lada wyzwanie. Dowiedzmy się więc, czym czyścić szybę kominka, aby wszelkie zabrudzenia usunąć szybko, skutecznie i bez wysiłku.

Brudna i nieestetyczna szyba od kominka czym czyścić i jak zapobiegać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie: czym czyścić szybę od kominka, dowiedzmy się najpierw, skąd biorą się te uciążliwe zabrudzenia. Nieczystości na szybie kominkowej to głównie sadza i smoła, które powstają podczas spalania się drewna. Ilość nalotu można zmniejszyć, stosując się do zasad poprawnego użytkowania kominka.

Po pierwsze, należy zawsze używać właściwie wysuszonego drewna liściastego. Z drewna iglastego podczas spalania wypływa żywica, która dodatkowo utrudnia utrzymanie kominka w czystości. Ponadto należy zawsze układać drwa w tzw. studnię, a ogień rozpalać od góry. Po trzecie, zawsze powinno się sprawdzić, czy powierzchnia wlotu powietrza nie jest za mała. Jeśli w tym tkwi problem, wystarczy użyć regulatora umieszczonego pod szybą kominkową.

Poznaj skuteczne sposoby na czyszczenie szyby kominka

Czyszczenie szyby kominkowej to jedna z najbardziej nielubianych czynności wśród użytkowników kominków. Zadanie to wiąże się z dużym nakładem pracy, a ostatecznie często okazuje się, że zastosowane metody były nieskuteczne. Aby zaoszczędzić siły, czas i pieniądze, warto sięgnąć po efektywne i sprawdzone rozwiązania.

Marzy Ci się nienagannie czysta szyba w kominku? Czym czyścić tak mocno zabrudzone szkło? Niestety, ale zwykłe, domowe sposoby, a także detergenty, które każdy z nas ma w swoim wyposażeniu, z dużą pewnością nie poradzą sobie z sadzą i smołą. Zanieczyszczenia te są lepkie, tłuste, a jednocześnie mocno brudzące. W wielu przypadkach zamiast usuwania nalotu, przenosimy go z miejsca na miejsce i dodatkowo brudzimy siebie i otoczenie. Nie trać energii i wolnego czasu na nierówną walkę z brudem kominkowym, postaw na efektywne preparaty do czyszczenia szyb kominkowych.

Skuteczne, profesjonalne preparaty do czyszczenia szyb kominkowych – pozbądź się zanieczyszczeń!

Jeśli jesteś miłośnikiem sprzątania, możesz spróbować usunąć zanieczyszczenia płynem do naczyń lub polecanym przez wielu sposobem, jakim jest wcieranie popiołu z paleniska w szybę kominkową. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że metody te nie okażą się skuteczne. Wyposaż się w specjalne preparaty do czyszczenia szyb kominkowych. Jedne z najskuteczniejszych środków na rynku oferuje marka HANSA, słynąca również m.in. z produkcji mechanicznych i chemicznych produktów do czyszczenia kominów.

Preparat do czyszczenia szyb kominkowych HANSA w aerozolu

Pierwszym wartym polecenia produktem jest preparat do czyszczenia szyb HANSA w aerozolu. Środek ten szybko i skutecznie radzi sobie z usunięciem nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Wystarczy rozprowadzić produkt na szkle i odczekać kilka minut. Jeśli mamy do czynienia z bardzo mocnym brudem, wówczas czas oczekiwania warto wydłużyć. Gdy tylko specyfik wsiąknie w osad, pozostałości należy zgarnąć za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki.

Ekologiczny preparat do czyszczenia szyb kominkowych z atomizerem

Druga propozycja przypadnie do gustu szczególnie osobom, które dbają o środowisko naturalne. Ekologiczny preparat do czyszczenia szyb z atomizerem to specyfik o delikatnej dla skóry rąk formule. Środek ten jest bezpieczny również dla emaliowanych powierzchni i uszczelek kominkowych, a także podłóg czy przedmiotów znajdujących się obok kominka. Produkt ten używa się tak samo, jak wyżej wymieniony preparat w aerozolu.

Czyszcząc szybę kominkową za pomocą tych produktów, należy zawsze pamiętać o tym, aby stosować je na wychłodzoną powierzchnię szkła. Co więcej, formuła specyfików dokładnie usuwa osad, nie powodując przy tym zarysowań na szybie. Dlatego zawsze korzystajmy z miękkich ściereczek i gąbek, aby samemu nie spowodować uszkodzeń szkła.

Zostaw Komentarz

Zaloguj się