Centrale wentylacyjne Euros

Wiele osób coraz chętniej korzysta z takich rozwiązań, jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Nic dziwnego – nowoczesne rozwiązania technologiczne niosą z sobą wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i zdrowotnych. Aby instalacja rekuperacyjna działała prawidłowo, warto zainwestować w urządzenia od sprawdzonych producentów, takie jak centrale wentylacyjne Euros, dostępne w sklepie Czysty Komin.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej, który wypiera powoli tradycyjną wentylację grawitacyjną. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła opiera się na ruchu powietrza, który wytwarza rekuperator, czyli centrala wentylacyjna. Stare metody opierały się na działaniu kominów do wentylacji grawitacyjnej oraz wietrzeniu budynków przy użyciu okien. Instalacja rekuperacyjna jest o tyle korzystniejsza, że pozwala na odzyskiwanie chłodu w trakcie lata, lub ciepła w czasie zimy. Co za tym idzie, prowadzi to do oszczędzania energii, którą wykorzystalibyśmy na chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczeń. Ponadto jest to system, który umożliwia oczyszczanie powietrza. Reasumując, rekuperację można określić mianem energooszczędnej wentylacji, która służy do wymiany zużytego, wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza w budynku na świeże i czyste.

Centrale wentylacyjne Euros – czemu służą centrale wentylacyjne?

Centrale wentylacyjne to urządzenia, które stanowią „serce” instalacji rekuperacyjnej. Inaczej zwane rekuperatorami, pozwalają na zmniejszenie strat ciepła, które wynikają z wentylacji pomieszczeń. Przez rekuperatory płyną dwa strumienie powietrza – napływającego do wewnątrz, oraz wypływającego na zewnątrz. Dzięki ciepłu powietrza wywiewanego na zewnątrz ogrzewa się powietrze napływające do środka. To wszystko dzieje się za sprawą centrali wentylacyjnej – dlatego nazywa się je urządzeniami, które odzyskują ciepło z wentylacji. W rekuperatorze montuje się też filtry, które wyłapują zanieczyszczenia. W ofercie sklepu Czysty Komin dostępne są między innymi centrale wentylacyjne Euros, które sprostały wymaganiom wielu konsumentów. Cechują się między innymi zastosowaniem przeciwprądowych wymienników ciepła o sprawności wynoszącej 95%. Ponadto możliwość montażu naściennego i stojącego stwarza wiele możliwości w kwestii aranżacji. Dostępne są w wersjach standardowych bądź z modułem CF. Wersje z modułem CF posiadają system automatycznej kontroli przepływu. Wielką dogodność stanowi opcja obsługiwania centrali wentylacyjnych Euros poprzez aplikacje mobilne na smartfona w systemie Android lub iOS. Są wyposażone w wentylatory z silnikami EC Ziehl-Abegg, wyróżniające się swoją oszczędnością. Ich bazowe wyposażenie stanowią dwa filtry M5/ISO ePM10. Dzięki swoim wysokim parametrom rekuperatory Euros to częsty wybór fachowców. 

Elementy rekuperacji i inne produkty w bogatej ofercie sklepu Czysty Komin

Montaż instalacji rekuperacyjnej, oprócz rekuperatora, wymaga również innych elementów. Właśnie dlatego poza samymi centralami wentylacyjnymi Euros, w asortymencie sklepu Czysty Komin dostępna jest również nagrzewnica wstępna z modułem sterującym do centrali Euros, a także dedykowane filtry powietrza. Poza produktami dotyczącymi rekuperacji Czysty Komin oferuje także wiele innych produktów związanych z wentylacją czy czyszczeniem komina, które zadowoliły wielu wymagających klientów. Jeśli interesuje Cię instalacja systemu rekuperacyjnego w Twoim domu, zapoznaj się z ofertą sklepu Czysty Komin.