Regulatory ciągu kominowego

192,58 zł

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Regulator ciągu okrągły RCO 150-EX służy do stabilizacji i zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania. Produkt zaopatrzony jest dodatkowo w system przeciwwybuchowy zapobiegający uszkodzeniu pieca lub komina. Możliwość montażu na, pod lub nad czopuchem łączącym piec z kominem. Do zmiany wartości podciśnienia służy pokrętło z podziałką.

UWAGA! W komplecie opaska zaciskowa.

186,54 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 4795. Regulator ciągu prostokątny RCP 140x140 służy do stabilizacji i zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania. Możliwość montażu na, pod lub nad czopuchem łączącym piec z kominem. Do zmiany wartości podciśnienia służy pokrętło z podziałką.

225,81 zł

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 4795. Regulator ciągu na rurę RCR służy do stabilizacji i zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania. Możliwość montażu na, pod lub nad czopuchem łączącym piec z kominem. Do zmiany wartości podciśnienia służy pokrętło z podziałką.

UWAGA! W komplecie opaska zaciskowa.

186,54 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 4795. Regulator ciągu do wyczystki RCW służy do zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania, opalanych gazem lub olejem opałowym, pracujących w podciśnieniu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

UWAGA! Montaż regulatora ciągu do wyczystki Darco RCW wymaga zamontowania ramki RM-DW. Produkt umieszcza się zazwyczaj bezpośrednio na kominie powyżej lub poniżej wlotu spalin.

55,63 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4301 wg normy DIN 4795. Ramka do drzwiczek wyczystki i regulatora ciągu RM-DW służy do solidnego trwałego zamocowania drzwiczek kominkowych. Umożliwia również montaż regulatora ciągu prostokątnego. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania, opalanych gazem lub olejem opałowym, pracujących w podciśnieniu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

966,80 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Generator ciągu kominowego GCK150-CH podstawa kwadratowa służy do stabilizacji i zwiększenia ciągu kominowego niezależnie od istniejących warunków. Umożliwia wytworzenie ciągu nawet przy całkowitym braku wiatru, dzięki wytwarzaniu podciśnienia w kominie. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Posiada zastosowanie szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Służy do montowania na wylotach kominowych spalinowych i dymowych.

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu daszka do generatora, zabezpieczającego przed warunkami atmosferycznymi.

1 069,65 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Generator ciągu kominowego GCK200-CH podstawa kwadratowa służy do stabilizacji i zwiększenia ciągu kominowego niezależnie od istniejących warunków. Umożliwia wytworzenie ciągu nawet przy całkowitym braku wiatru, dzięki wytwarzaniu podciśnienia w kominie. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Posiada zastosowanie szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Służy do montowania na wylotach kominowych spalinowych i dymowych.

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu daszka do generatora, zabezpieczającego przed warunkami atmosferycznymi.

1 131,36 zł

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Generator ciągu kominowego GCK200-CH-B-K służy do stabilizacji i zwiększenia ciągu kominowego niezależnie od istniejących warunków. Umożliwia wytworzenie ciągu nawet przy całkowitym braku wiatru, dzięki wytwarzaniu podciśnienia w kominie. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Posiada zastosowanie szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Służy do montowania na wylotach kominowych spalinowych i dymowych.

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu daszka do generatora, zabezpieczającego przed warunkami atmosferycznymi.

1 028,51 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Generator ciągu kominowego GCK150-CH-B-K służy do stabilizacji i zwiększenia ciągu kominowego niezależnie od istniejących warunków. Umożliwia wytworzenie ciągu nawet przy całkowitym braku wiatru, dzięki wytwarzaniu podciśnienia w kominie. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Posiada zastosowanie szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Służy do montowania na wylotach kominowych spalinowych i dymowych.

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu daszka do generatora, zabezpieczającego przed warunkami atmosferycznymi.

Regulatory ciągu kominowego mają za zadanie stabilizować i zmniejszać zbyt duże podciśnienie w przewodach kominowych. Nadają się do przewodów kominowych, w których powstaje nadmierne podciśnienie niezależnie od przyczyny. Taka sytuacja może mieć miejsce przy za dużym polu przekroju poprzecznego komina, lecz może występować również mimo odpowiedniego oszacowania jego pola przekroju. Zbyt duże podciśnienie może również objawiać się w wyniku tymczasowych zmian czynników atmosferycznych, takich jak silny powiew wiatru. W urządzeniach tych, w sytuacji powstania wspomnianego zbyt dużego podciśnienia, dochodzi do otwarcia przepustnicy, co skutkuje dopływem powietrza do przewodu kominowego. Dochodzi do spadku podciśnienia, dzięki wzrostowi oporów przepływu, jak spadkowi temperatury spalin (czego konsekwencją jest zmniejszenie ciągu). Do zmiany wyważenia przepustnicy służy pokrętło z podziałką, a nastawienie oczekiwanego podciśnienia ułatwia znajdujący się znak na etykiecie (wskazuje on aktualnie ustawioną wartość).

W opisywanej kategorii znajdują się regulatory ciągu, generatory ciągu, a także daszek z podstawą wciskaną.

Urządzenia te są wykonane ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4301. 

Charakteryzują się odpornością na działanie wysokiej temperatury oraz kwasów (głównie siarkowego), a także możliwością bardzo prostego i szybkiego montażu.

Gwarancja: 2 lata.

Producentem regulatorów ciągu kominowego jest firma DARCO - polski producent i lider branży kominowej i wentylacyjnej. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku oraz szeroką gamę produktów.