Kształtki prostokątne

33,32 zł

Kształtka L 200x90 z wylotem okrągłym DARCO należy do grupy kształtek prostokątnych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

48,20 zł

Kształtka L 150x50 z wylotem okrągłym DARCO należy do grupy kształtek prostokątnych, służących do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. Kształtki te wykonane są w większości z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. System DGP służy do skutecznego wykorzystania ciepła powstającego w wyniku spalania drewna i umożliwia ogrzanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Odpowiedni dobór kształtek umożliwia stworzenie solidnego i kompleksowego systemu dystrybucji gorącego powietrza.

Wentylacja jest niezbędnym elementem każdego budynku. Najpopularniejsze są trzy odmiany – grawitacyjna, mechaniczna i hybrydowa. Każda z nich ma inną charakterystykę. Pierwsza jest metodą naturalną – wykorzystuje różnicę temperatur, a także ciśnienie. W przypadku mechanicznej, za jej działanie odpowiada energia elektryczna. Hybrydowa jest natomiast połączeniem dwóch poprzednich. Kształtki wentylacyjne prostokątne są jednym z najważniejszych elementów w wentylacji grawitacyjnej.

Kształtki wentylacyjne prostokątne odpowiadają za stabilne działanie instalacji

Za pomocą kształtek prostokątnych korytarze, przez które przepływa powietrze, stabilnie pracują. Nieraz zdarza się, że elementy gorszej jakości lub po prostu źle zamontowane nie trzymają rur w jednej pozycji, a te wskutek drgań zmieniają swoje miejsce. To bardzo niepożądane zjawisko, ponieważ w wielu przypadkach prowadzi do powstawania nieszczelności – skutkuje to zmianą temperatury powietrza lub przedostawaniu się zarazków.

Dlatego warto wybrać odpowiednie kształtki wentylacyjne prostokątne ze sprawdzonego sklepu – Czysty Komin. Produkty znajdujące się w naszej ofercie pochodzą od najlepszych producentów. Można mieć pewność, że wybrane kształtki wentylacyjne prostokątne będą dobrze współpracować z wybraną instalacją, a ich działanie korzystnie wpłynie na stabilność działania całego systemu. 

Kształtki wentylacyjne prostokątne ze sklepu Czysty Komin

Oprócz wysokiej jakości produktów dużym atutem sklepu Czysty Komin jest różnorodna oferta. Dzięki temu można znaleźć kształtki wentylacyjne prostokątne, które będą idealnie pasować do danego typu instalacji. Całość dopełnia fakt szybkiej realizacji zamówienia i kompleksowego doradztwa w trakcie podejmowania decyzji, za pomocą konsultacji z doradcą na infolinii.