Czyszczenie komina

44,00 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jej kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność, 1 kilogram wystarcza nawet na 60 cykli czyszczących!

30,00 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jej kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność, 0,5 kilograma wystarcza nawet na 30 cykli czyszczących!

43,95 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki kryształów. Jedne z ich składników katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jego kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność. Opakowanie zawiera 10 wygodnych do stosowania saszetek - każda po 50 g środka Hansa.

21,78 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki specjalnych kryształów, które katalizują proces spalania drewna i wydzielają reagujący z osadem ze smoły, gaz. Celem tego długiego procesu jest rozłożenie struktury osadu – wyparowanie wody (głównego składnika, który utrzymuje jego trwałość). Preparat sprawia, że osad kruszy się i osypuje w dół, dzięki czemu może ulec spaleniu.

Opakowanie zawiera 5 wygodnych do stosowania saszetek – każda po 18 g.

Zastosowanie:

Środek Hansa skutecznie ułatwia czyszczenie urządzeń grzewczych – murowanych i metalowych kominów, pieców, kotłów, piecyków, kuchenek oraz kominków (otwartych i zamkniętych). Regularne stosowanie preparatu sprawia, że urządzenia pracują z maksymalną wydajnością, a koszty eksploatacji pozostają niezmienne.

355,27 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna. Nie jest przeznaczony do czyszczenia osadów smoły, które są bardzo trudne do usunięcia. W przypadku występowania osadu smoły, należy wezwać profesjonalnego kominiarza.

278,88 zł

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna.

ZALETY

 • Pasuje do metalowych i murowanych kominów
 • Pasuje do kominów o dowolnej średnicy
 • Pasuje do wygiętych kominów
 • Nie rysuje wewnętrznych ścianek komina
 • Prosta obsługa
 • Duża moc i dokładność czyszczenia
 • Prosty montaż i demontaż
 • Wielokrotny użytek
22,40 zł

Wysokiej jakości przejściówka do wiertarki, która stworzona została z myślą o zestawie do mechanicznego czyszczenia komina „Tajfun”. Bez niej, samodzielne wyczyszczenie komina będzie utrudnione lub niemożliwe, gdyż nie każda wiertarka posiada odpowiedni otwór, do którego będzie pasował zestaw czyszczący Tajfun.

Czyszczenie komina jest bardzo ważną czynnością poprawiającą siłę ciągu, usprawniającą pracę kotła, a także zapewniającą drożność przewodu kominowego, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Powinno się je wykonywać regularnie, gdyż odkładająca się w kominie sadza może ulec zapaleniu skutkując w ekstremalnych przypadkach pożarem. Warto podkreślić, że na ilość odkładanych w kominie zanieczyszczeń ma również wpływ sposób palenia - im mniej dymu powstaje podczas palenia, tym mniej sadzy odkłada się w przewodzie kominowym.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. nr 109 poz. 719) w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:

 • co najmniej raz w miesiącu - od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych
 • co najmniej raz na 3 miesiące - od palenisk opalanych paliwem stałym
 • co najmniej raz na 6 miesięcy - od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym

Warto dodać, że przewody wentylacyjne również wymagają czyszczenia - co najmniej raz w roku. Niestety, w praktyce często zapominamy o regularnym czyszczeniu naszych kominów, co może niestety skutkować zagrożeniem naszego zdrowia, a nawet życia.

Zachęcamy do systematycznego wykonywania tej czynności, niezależnie od wybranej metody.

W naszej ofercie posiadamy zarówno produkty do mechanicznego, jak i chemicznego czyszczenia komina.

Dzięki różnorodności naszej oferty każdy może znaleźć produkt odpowiadający osobistym preferencjom.