Lista produktów marki HANSA

Czyszczenie komina to, tak samo, jak przegląd kominiarski, obowiązek każdego posiadacza kominka. Jeśli wyposażymy się w odpowiednie narzędzia, czynność ta może być zdecydowanie łatwiejsza, niż można by się początkowo spodziewać.

Jak najłatwiej wyczyścić komin?

To, jak często powinno się czyścić komin, zależy między innymi od częstotliwości palenia i rodzaju używanego opału. Prawidłowo czynność tą powinno się wykonywać przynajmniej raz na kwartał. Regularne czyszczenie komina sprawia, że jego umycie nie powinno sprawiać większych problemów.

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Hansa udostępniła szereg produktów do samodzielnego czyszczenia komina od dołu. Zaproponowane przez firmę rozwiązania świetnie sprawdzą się przy usuwaniu lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, cechuje je bardzo duża siła czyszczenia bez obawy o zarysowanie wewnętrznych ścianek komina. Trzonki i szczotka, które produkuje marka Hansa, wykonane są z mocnego i giętkiego nylonu, dzięki temu z ich użyciem wyczyścić można komin o praktycznie każdej długości, średnicy i kształcie zarówno ten stalowy, jak i murowany.

Obrotowe czyszczenie komina produktami Hansa

Marka Hansa rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Jej głównym założeniem było dostarczanie użytkownikom kominków nowoczesnych i prostych rozwiązań do obsługi urządzeń grzewczych. Od wielu lat stale udoskonala swoje produkty, stosując przy ich wytwarzaniu najnowsze technologie. 

Wśród dostępnych na stronie czystykomin.com.pl produktów znaleźć można, między innymi ceramiczne sznury żaroodporne o różnych długościach, adaptery do wiertarki, a także głowice, przedłużki czy włosy do obrotowego czyszczenia kominów. Marka Hansa udostępnia również możliwość zakupu całego zestawu do obrotowego czyszczenia kominów, w którego skład wchodzą, między innymi, szczotki, przedłużki, klucz imbusowy czy złączki.

Wśród produktów, które oferuje marka Hansa, znaleźć można także preparaty ułatwiające czyszczenie szyb kominkowych, kotłów na pelet czy efektywne środki do usuwania smoły. Firma ta produkuje także żaroodporny cynk, klej czy farby w sprayu, a także mierniki spalania, rozpałki kominkowe i autonomiczne rozpraszacze ciepłego powietrza. Wybierając produkty marki Hansa, czyszczenie komina staje się proste i dokładne, dając gwarancję pełnej funkcjonalności.

37,50 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jej kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność, 0,5 kilograma wystarcza nawet na 30 cykli czyszczących!

54,93 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki kryształów. Jedne z ich składników katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jego kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność. Opakowanie zawiera 10 wygodnych do stosowania saszetek - każda po 50 g środka Hansa.

54,93 zł

Efektywny środek do usuwania smoły Hansa składa się z mieszanki specjalnych kryształów. Jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna, a drugie w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, który reaguje z osadem ze smoły i rozkłada jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, główny składnik utrzymujący trwałość smoły. Pozostają jedynie jej kruche pozostałości, które osypując się w dół ulegają spaleniu.

Koncentrat - znacznie większa wydajność, 1 kilogram wystarcza nawet na 60 cykli czyszczących!

313,00 zł

Głowica z łańcuchem do obrotowego Tornado

Doskonale usuwa większe, twardsze i trudne osady. Przeznaczona do usuwania smoły, smoły szklistej i grubszych osadów sadzy.

  • Średnica: 35 cm
  • Wykonanie: ze stali nierdzewnej
  • Wygodne czyszczenie komina od dołu do góry i od góry do dołu

Uwaga! Nie wolno stosować do kominów i wkładek wykonanych ze stali nierdzewnej312,32 zł

Głowica z łańcuchem do obrotowego Tornado

Doskonale usuwa większe, twardsze i trudne osady. Przeznaczona do usuwania smoły, smoły szklistej i grubszych osadów sadzy.

  • Średnica: 30 cm
  • Wykonanie: ze stali nierdzewnej
  • Wygodne czyszczenie komina od dołu do góry i od góry do dołu

Uwaga! Nie wolno stosować do kominów i wkładek wykonanych ze stali nierdzewnej

36,65 zł

Kapsułki dymu to specjalny produkt przeznaczony do testowania kominów spalinowych i wentylacyjnych. Po zapaleniu kapsułki następuje, przez około 60 sekund, bardzo intensywne wydzielanie się dymu (15 m3), dzięki czemu bez konieczności rozpalania w kominku możemy sprawdzić ciąg kominowy oraz szczelność wykonanych połączeń. Nie ryzykuj swojego życia i zdrowia. Stosuj kapsułki dymu i sprawdź czy Twoje ognisko domowe jest rzeczywiście bezpieczne.

48,55 zł

Miernik spalania/termometr kominkowy HANSA w prosty sposób umożliwia przestrzeganie jednej z najważniejszych zasad korzystania z urządzenia grzewczego jakim jest ustawienie odpowiedniego trybu spalania. Tryb spalania określa temperatura spalin w przewodzie kominowym, którą warunkuje odpowiednie ustawienie ilości paliwa i podawanego powietrza.Optymalne wzajemne oddziaływanie tych elementów zależy wyłącznie od wiedzy użytkownika urządzenia grzewczego i jego poczynań na poszczególnych etapach spalania. Za pomocą miernika osiągniesz: Maksymalny czas spalania, ekonomiczne zużycie paliwa, wydłużenie żywotności urządzenia grzewczego, bezpieczeństwo użytkowników. Maksymalna temperatura pracy 500°C