Miernik spalania/termometr kominkowy HANSA

Miernik spalania/termometr kominkowy HANSA

Miernik spalania/termometr kominkowy HANSA w prosty sposób umożliwia przestrzeganie jednej z najważniejszych zasad korzystania z urządzenia grzewczego jakim jest ustawienie odpowiedniego trybu spalania. Tryb spalania określa temperatura spalin w przewodzie kominowym, którą warunkuje odpowiednie ustawienie ilości paliwa i podawanego powietrza.Optymalne wzajemne oddziaływanie tych elementów zależy wyłącznie od wiedzy użytkownika urządzenia grzewczego i jego poczynań na poszczególnych etapach spalania. Za pomocą miernika osiągniesz: Maksymalny czas spalania, ekonomiczne zużycie paliwa, wydłużenie żywotności urządzenia grzewczego, bezpieczeństwo użytkowników. Maksymalna temperatura pracy 500°C

48,55 zł
Brutto Czas dostawy: 1-3 dni robocze

TERMOMETR KOMINKOWY MIERNIK SPALANIA HANSA

Zależy Ci na bezpieczeństwie własnym i swoich bliskich? Koniecznie zainstaluj na kominie swojego pieca miernik spalania! Urządzenie marki Hansa obniży ryzyko zatrucia się czadem i wzniecenia pożaru. Sprzyja także zwiększeniu efektywności grzewczej. Wskazując temperaturę spalin znajdujących się w przewodzie kominowym, pozwala na optymalne wykorzystywanie pieca.

Bezpieczeństwo – używanie miernika zwiększa bezpieczeństwo użytkowania pieca i obniża ryzyko zatrucia się czadem oraz powstania pożaru

Efektywność grzewcza – dzięki kontroli temperatury optymalnie wykorzystasz swój piec i wydłużysz jego żywotność

Łatwy montaż – miernik został wyposażony w magnes, dlatego wystarczy docisnąć go do komina. W skrajnych przypadkach możesz przymocować go za pomocą dołączonej do zestawu śruby

Jak działa miernik spalania?

Temperatura spalin w przewodzie kominowym określa, w jakim trybie spalane jest paliwo. Można na to wpływać, regulując ilość paliwa i zaciąganego powietrza. Harmonijne oddziaływanie na siebie wymienionych elementów zapewnia najwyższą efektywność grzewczą. Umieszczony na kominie miernik pozwala kontrolować temperaturę spalin, tym samym sprzyjając utrzymaniu optymalnego trybu spalania.

Jak odczytywać wskazania miernika?

 Kolor niebieski: temperatura nie przekracza 120 °C. W kominie może zbierać się sadza i kreozot, co zwiększa ryzyko zatrucia się czadem. Otwórz zasuwę lub dodaj suchego paliwa.

 Kolor żółty: temperatura mieści się w zakresie 120-320 °C, co zapewnia bezpieczne i oszczędne użytkowanie pieca, a także optymalną efektywność grzewczą.

➞ Kolor czerwony: temperatura przekracza 320 °C, co grozi spaleniem zanieczyszczeń w kominie. Koniecznie zasuń zasuwę.

Sposób mocowania

Miernik należy przymocować do komina na wysokości 30-100 cm (licząc od góry piecyka). Można to zrobić na dwa sposoby:

  • przyczepiając na magnes, który znajduje się na tylnej ściance urządzenia
  • za pomocą dołączonej śruby
HANSA
HA/TK
Nowy produkt
4779022360565

Polityka zwrotów

Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni i wysyłając je na adres Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok lub na adres e-mailowy biuro.bialystok@prowent.com.

Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru.

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres: Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok.

Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w sposób chroniący przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient.

Dostawa

Dostawa Towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej i odbywa się pod adres wskazany przez Klienta w trakcie składania Zamówienia.

Dostawa zamówionych Towarów odbywa się przesyłką kurierską oraz paczkomatami. Koszt dostawy za zakupy powyżej 200 zł brutto wynosi 0 zł brutto.

Termin realizacji dostawy wynosi od 1 do 14 dni roboczych, licząc od dnia wysłania przez Klienta Zamówienia.