Efektywny środek do usuwania smoły HANSA - Polano 1,1 kg

Efektywny środek do usuwania smoły HANSA - Polano 1,1 kg

Efektywny środek do usuwania smoły HANSA w formie polana. 

60,06 zł
Brutto Czas dostawy: 1-3 dni robocze

Środek do czyszczenia komina ze smoły

Przygotowane przez renomowaną firmę Hansa polano czyszczące komin jest złożone z trocin i wosku. Charakteryzuje się tym, że po jego użyciu w przewodzie pojawia się czysty płomień o jasnej barwie, który utrzymuje się przez około dwie i pół godziny. Polano zawiera środek do czyszczenia komina ze smoły, składający się ze specjalnej mieszanki kryształów, która usuwa znajdujące się wewnątrz urządzenia złogi zanieczyszczeń. Co warte podkreślenia, produkt jest skuteczny nawet w przypadku kilkucentymetrowej warstwy smoły.

Poszczególne składniki są odpowiedzialne m.in. za katalizowanie procesu spalania drewna. Środek do czyszczenia komina oddziałuje na smołę znajdującą się w materiale opałowym i rozkłada ją na palne gazy. Pozostałe składniki pod wpływem wysokiej temperatury wydzielają gaz, reagujący z osadem i rozbijający jego strukturę. W wyniku tego procesu wyparowuje woda, czyli główny składnik utrzymujący trwałość złogów zanieczyszczeń. Środek do czyszczenia komina ze smoły sprawia, że pozostają jedynie jej kruche pozostałości, które osypują się w dół i ulegają natychmiastowemu spaleniu.

Jak działa proszek do czyszczenia pieca Hansa:

Czyszczenie komina środkiem Hansa

1. Części wykorzystywanego urządzenia grzewczego oraz komin pokrywają się osadami ze smoły.

2. Aktywne substancje wydzielające się podczas spalania środka do czyszczenia komina Hansa przyczepiają się do powstałych osadów smoły oraz innych form zanieczyszczeń nagromadzonych w przewodzie kominowym i rozbijają ich strukturę.

3. Pod wpływem działania aktywnych substancji osady ze smoły stają się kruche, opadają na dół i ulegają natychmiastowemu spaleniu.

4. Działanie czyszczące środka do usuwania smoły i sadzy przebiega kilka dni. Warto używać środka mniej więcej co miesiąc podczas sezonu grzewczego, po jego zakończeniu oraz przed jego rozpoczęciem.

Polano skutecznie czyści takie urządzenia jak:

 • kominy murowane i metalowe,

 • piece, kotły grzewcze,

 • piecyki, kuchenki,

 • kominki otwarte i zamknięte,

 • urządzenia na pellet.

Wybrane zdjęcia ilustrują wnętrze komina:

 1. Przed czyszczeniem

 2. Po czyszczeniu profesjonalnym środkiem do czyszczenia chemicznego Hansa.

Efekt czyszczenia środkiem Hansa

Skuteczność środka Hansa została potwierdzona w niezależnym instytucie certyfikacyjnym UE, protokół Nr 39-6190(2006-10-27) notyfikowanej instytucji nr 1015.

Instrukcja użycia:

 1. Wyjmij z pudełka "Efektywny środek do usuwania smoły HANSA - Polano". Nie otwieraj papierowego opakowania. Włóż produkt do komory grzewczej urządzenia i podpal opakowanie z dwóch stron.

 2. Podczas spalania preparat do usuwania środek Hansa przykleja się do wewnętrznych ścianek komina, usuwając z niego smołę oraz kreozot.

 3. Działanie czyszczące preparatu Hansa trwa do kilku dni po użyciu.

 4. Używaj średnio co 30 dni.

Przy regularnym stosowaniu preparatu system ogrzewania i odprowadzania spalin pozostanie „czysty”, czyli oczyszczony ze złogów smoły oraz innych zanieczyszczeń. Dzięki stosowaniu tego sposobu na walkę z brudem, koszty eksploatacji pozostaną na stabilnie niskim poziomie lub nawet mogą zmniejszyć się. Natomiast komin murowany, piec czy kocioł grzewczy będzie nieprzerwanie pracował pełną mocą.

HANSA
HA/ESDS-1,1
Nowy produkt
4779022360237

Polityka zwrotów

Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni i wysyłając je na adres Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok lub na adres e-mailowy biuro.bialystok@prowent.com.

Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru.

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres: Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok.

Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w sposób chroniący przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient.

Dostawa

Dostawa Towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej i odbywa się pod adres wskazany przez Klienta w trakcie składania Zamówienia.

Dostawa zamówionych Towarów odbywa się przesyłką kurierską oraz paczkomatami. Koszt dostawy za zakupy powyżej 200 zł brutto wynosi 0 zł brutto.

Termin realizacji dostawy wynosi od 1 do 14 dni roboczych, licząc od dnia wysłania przez Klienta Zamówienia.