Czyszczenie mechaniczne komina

202,44 zł

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna.

ZALETY

  • Pasuje do metalowych i murowanych kominów
  • Pasuje do kominów o dowolnej średnicy
  • Pasuje do wygiętych kominów
  • Nie rysuje wewnętrznych ścianek komina
  • Prosta obsługa
  • Duża moc i dokładność czyszczenia
  • Prosty montaż i demontaż
  • Wielokrotny użytek

Regularna kontrola stanu technicznego komina nie tylko pomaga zapewnić właściwe funkcjonowanie systemu kominowego przekładające się na oszczędność pieniędzy. To również kwestia bezpieczeństwa i wymóg prawny. Kontrolę musi wykonać specjalista raz do roku. Przepisy regulują również częstotliwość czyszczenia. Kominy dymowe (do paliw stałych) muszą być czyszczone raz na trzy miesiące, natomiast spalinowe raz na sześć miesięcy. W jaki sposób zrobić to skutecznie bez udziału mistrza kominiarskiego?

Czyszczenie mechaniczne komina - niezbędne przyrządy

Podstawowym elementem właściwego i bezpiecznego użytkowania budynku jest właściwa drożność przewodów kominowych. Gwarantuje to bezpieczeństwo domowników i zachowanie przepisów przeciwpożarowych. Skuteczną metodą, aby to osiągnąć, jest przeprowadzenie mechanicznego czyszczenia komina. W naszej ofercie produktowej znaleźć można m.in. zestaw do czyszczenia komina od dołu. Jego główną zaletą jest to, że bez względu na długość komina można go wyczyścić bez konieczności wchodzenia na dach.

Akcesoria i zestawy do czyszczenia kominów

W kategorii dostępne są akcesoria do czyszczenia komina. Uniwersalna szczotka do czyszczenia komina Hansa dzięki swoim elastycznym przedłużkom umożliwia efektywne czyszczenie mechaniczne komina. Włosy szczotek Hansa zostały wykonane z nylonu- bardzo mocnego, elastycznego i odpornego na działanie chemikaliów. Jest to materiał, który w przeciwieństwie do tradycyjnych szczotek metalowych nie rysuje wewnętrznych ścianek komina. Szczotki są odpowiednie zarówno do metalowych, jak i murowanych kominów. Warto wspomnieć, że wszystkie sprzedawane elementy zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje długą żywotność sprzętu i skuteczne usuwanie z przewodów kominowych wszystkich elementów niepożądanych. Jeżeli nie wiemy, który zestaw do przeczyszczenia komina będzie dla nas odpowiedni to warto wcześniej skonsultować zakup z fachowcem. Kwestia prawidłowej wentylacji i bezpieczeństwa należą do tych spraw, których w żadnym razie nie można zostawiać przypadkowi. Specjaliści z branży systemów grzewczych i wentylacyjnych zalecają, aby korzystać z akcesoriów do czyszczenia kominów tylko uznanych producentów.

Szczotka do komina  

Podstawową kwestią związaną z bezpiecznym użytkowaniem budynku jest zapewnienie właściwej drożności przewodów kominowych. Gwarantuje ona bezpieczeństwo domowników i zachowanie przepisów przeciwpożarowych. Skuteczną metodą jej osiągnięcia jest przeprowadzenie mechanicznego czyszczenia komina. Aby w tym pomóc, prezentujemy skuteczne akcesoria. Jednym z nich jest uniwersalna szczotka do czyszczenia komina od dołu Hansa, która dzięki swoim elastycznym przedłużkom umożliwia efektywne czyszczenie mechaniczne. Włosy, w jakie została wyposażona szczotka do komina Hansa, zostały wykonane z nylonu – bardzo mocnego, elastycznego i odpornego na działanie chemikaliów tworzywa. Jest to materiał, który w przeciwieństwie do tradycyjnych szczotek metalowych nie rysuje wewnętrznych ścianek komina. Szczotka do czyszczenia komina od dołu jest odpowiednia zarówno do metalowych, jak i murowanych kominów. 

Obrotowy zestaw do czyszczenia komina od dołu TAJFUN – czym się wyróżnia? 

W naszej ofercie produktowej znaleźć można również m.in. zestaw do czyszczenia komina od dołu TAJFUN. Jego główną zaletą jest oczywiście to, że umożliwia wyczyszczenie komina bez wychodzenia na dach, ale plusów jest dużo więcej. TAJFUN to prawdziwa rewolucja w czyszczeniu systemów kominowych. Po podłączeniu zestawu do zwykłej wiertarki będziemy dzięki niemu mogli łatwo i skutecznie wyczyścić przewód. Czyszczenie od dołu za pomocą tego zestawu pozwala usunąć osad z sadzy i kreozotu. Co ważne, można je wykonywać wielokrotnie z użyciem tego samego produktu – w naszym sklepie dostępne są wszystkie wymienne elementy: szczotki, przedłużki i adaptery. Zestaw do czyszczenia komina od dołu TAJFUN nie rysuje ścianek przewodu – wykorzystana w nim szczotka do komina nie ma ostrych końców – i pasuje do kominów o różnej średnicy – to akurat zasługa elastycznej przedłużki. 

Jeżeli nie wiesz, czy lepszy w przypadku Twojego komina będzie zestaw pozwalający na czyszczenie wiertarką, czy tradycyjna szczotka do czyszczenia komina od dołu, warto wcześniej skonsultować zakup z fachowcem.