Czyszczenie mechaniczne komina

202,44 zł

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna.

ZALETY

  • Pasuje do metalowych i murowanych kominów
  • Pasuje do kominów o dowolnej średnicy
  • Pasuje do wygiętych kominów
  • Nie rysuje wewnętrznych ścianek komina
  • Prosta obsługa
  • Duża moc i dokładność czyszczenia
  • Prosty montaż i demontaż
  • Wielokrotny użytek

Czyszczenie mechaniczne komina - niezbędne przyrządy

Podstawowym elementem właściwego i bezpiecznego użytkowania budynku jest właściwa drożność przewodów kominowych. Gwarantuje to bezpieczeństwo domowników i zachowanie przepisów przeciwpożarowych. Skuteczną metodą, aby to osiągnąć, jest przeprowadzenie mechanicznego czyszczenia komina. W naszej ofercie produktowej znaleźć można m.in. zestaw do czyszczenia komina od dołu. Jego główną zaletą jest to, że bez względu na długość komina można go wyczyścić bez konieczności wchodzenia na dach.

Akcesoria i zestawy do czyszczenia kominów

W kategorii dostępne są akcesoria do czyszczenia komina. Uniwersalna szczotka do czyszczenia komina Hansa dzięki swoim elastycznym przedłużkom umożliwia efektywne czyszczenie mechaniczne komina. Włosy szczotek Hansa zostały wykonane z nylonu- bardzo mocnego, elastycznego i odpornego na działanie chemikaliów. Jest to materiał, który w przeciwieństwie do tradycyjnych szczotek metalowych nie rysuje wewnętrznych ścianek komina. Szczotki są odpowiednie zarówno do metalowych, jak i murowanych kominów. Warto wspomnieć, że wszystkie sprzedawane elementy zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje długą żywotność sprzętu i skuteczne usuwanie z przewodów kominowych wszystkich elementów niepożądanych. Jeżeli nie wiemy, który zestaw do przeczyszczenia komina będzie dla nas odpowiedni to warto wcześniej skonsultować zakup z fachowcem. Kwestia prawidłowej wentylacji i bezpieczeństwa należą do tych spraw, których w żadnym razie nie można zostawiać przypadkowi. Specjaliści z branży systemów grzewczych i wentylacyjnych zalecają, aby korzystać z akcesoriów do czyszczenia kominów tylko uznanych producentów.