Czujniki czadu

Czujnik czadu to niezbędne wyposażenie każdego domu, mieszkania czy innego rodzaju budynku. To małe urządzenie może uratować zdrowie i życie domowników, kiedy dojdzie do wycieku niebezpiecznego tlenku węgla. W rozbudowanej ofercie sklepu czystykomin.pl znajdziesz wysokiej klasy, solidne i innowacyjne modele czujników, na które warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru odpowiedniego egzemplarza dla siebie.

Czujnik czadu – do czego służy?

Czujniki czadu służą do stałego monitorowania poziomu tlenku węgla (CO) w pomieszczeniach. Kiedy urządzenia wykryją podwyższone stężenie czadu, od razu informują o tym domowników. Najczęściej odbywa się to za pomocą sygnału dźwiękowego, który może sięgać nawet 85 dB i sygnału optycznego. W naszej ofercie dostępne są również modele czujników, wyposażone w ekran LCD. Wyświetlane są na nim bieżące wartości stężenia CO w PPM. Dzięki temu możemy również sami sprawdzać, jak przedstawia się poziom tlenku węgla.

Warto wiedzieć, że każdy czujnik na czad został zaprogramowany tak, aby alarmować w odpowiedniej chwili. Co to znaczy? Czułość tych urządzeń stoi na bardzo wysokim poziomie. W efekcie są one w stanie zawiadomić domowników o niebezpieczeństwie jeszcze wtedy, kiedy stężenie CO nie zagraża ich życiu. Dzięki temu zyskujemy czas na ucieczkę i powiadomienie odpowiednich służb.

Czujniki czadu – urządzenia, którym warto zaufać

Czujniki czadu przeznaczone są do wykrywania tlenku węgla, czyli silnie trującego gazu, który jest bezwonny, bezsmakowy, bezbarwny i niewykrywalny przez ludzi. Z tego powodu nie warto inwestować w modele niskiej jakości. Na życiu i zdrowiu nie powinno się oszczędzać. W naszej ofercie dostępne są urządzenia, które są w stanie działać bezawaryjnie nawet przez 7 lub 10 lat. Co więcej, wyposażone są one w funkcję automatycznego powiadomienia o słabej baterii bądź końcu żywotności czujnika. Dzięki temu możemy w porę zareagować i zmienić baterię lub sprzęt w odpowiednim czasie – zanim przestanie działać. Niskiej klasy sprzęt po prostu wyłączy się, nie dając o tym znać użytkownikom.

Proponowane w naszym sklepie czujniki czadu posiadają odpowiednie certyfikaty, m.in. EN50291-1:2010, EN50291-1:2010 CNBOP. Ponadto niektóre modele można umieścić nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz także w przyczepach kempingowych lub na jachtach. Kolejną zaletą oferowanych czujników jest łatwość montażu. Z ich instalacją poradzi sobie każda osoba. Wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu.

Natychmiastowo wykryj czad czujnik, który działa niezawodnie i bezawaryjnie

Oferowane czujniki czadu to innowacyjne urządzenia, wyposażone w nowoczesne systemy. Dzięki temu działają one niezawodnie i bezawaryjnie przez deklarowany przez producenta czas. Zaimplementowany w nich sensor elektrochemiczny wykonuje precyzyjne pomiary nawet niskich poziomów CO. Co więcej, mogą być one zintegrowane z systemem Zigbee, Wi-Safe 2 czy Z-Wave. Oznacza to, że czujniki podłączone są do danej sieci bezprzewodowej. Gdy tylko jeden z nich wykryje zagrożenie, włączenie alarmu nastąpi we wszystkich połączonych urządzeniach.

Ważną cechą tych czujników jest także to, że są one wykonane bardzo solidnie i estetycznie. Dzięki temu mogą działać sprawnie przez wiele lat, a dodatkowo nie będą kłuły w oczy nawet największych estetów. Czujniki czadu z czystykomin.pl to gwarancja bezpieczeństwa. Emitowany sygnał dźwiękowy i optyczny jest wyraźny i donośny – nie sposób go pominąć.

Bezobsługowe i tanie w eksploatacji czujniki czadu

Wybierając czujnik na czad, warto postawić na rozwiązania dostępne w naszej ofercie. Dzięki temu można zabezpieczyć się przed poważnymi i bardzo niebezpiecznymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą czad. Czujnik, który znajdziesz w naszym asortymencie, może być bezobsługowy. Jest to możliwe za sprawą wbudowanej baterii litowej. Nie wymaga ona ani ładowania, ani wymiany przez cały okres użytkowania. Przekłada się to na tanią eksploatację urządzenia. Nie potrzebuje ono przeprowadzania prac konserwacyjnych czy dokupowania dodatkowych modułów. Niektóre modele, zawierające wyświetlacz, wyposażone są dodatkowo w termometr. To przydatna funkcja, która pomoże zachować nam komfort cieplny w pomieszczeniach na najwyższym poziomie.

Czujniki czadu najwyższej jakości pochodzące od renomowanego producenta

W czystykomin.pl znajdziesz czujniki czadu, które pochodzą od znanego i renomowanego producenta tego typu urządzeń. FireAngel to firma mająca swoje oddziały w różnych częściach świata, również w Polsce. Znana jest z produkcji nowoczesnych, innowacyjnych i niezawodnych czujników czadu, a także dymu, które czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników. Stawiając na rozwiązania FireAngel, zyskujesz pewność, że wybierasz produkty najwyższej jakości, bezawaryjne i skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą rozbudowaną ofertą czujników czadu. Zapewniamy, że znajdziesz w niej idealny model, który będzie czujnie stał na straży Twojego bezpieczeństwa dniem i nocą.