Odkurzacze do popiołu

260,00 zł

Posiadasz kominek lub piec? A może zdarza Ci się często grillować? Jeśli tak, z pewnością wiesz, jak żmudne i czasochłonne może być usuwanie popiołu.

Na szczęście istnieje urządzenie, które może zmniejszyć Twój wysiłek do minimum!

Elektryczny odkurzacz do popiołu szybko i sprawnie usuwa pozostałości po spalaniu, sprzyjając oszczędności czasu i energii.

W procesie spalania, w kominku gromadzi się dużo popiołu i resztek po drewnie, które należy regularnie usuwać. Wykonywanie tej czynności ręcznie łopatką, a następnie wymiatanie pozostałości szczotką, jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Dodatkowo pył unosi się do góry i osiada na przedmiotach znajdujących się wokół, a wtedy nietrudno jest o zabrudzenie odzieży, podłogi, czy dywanu. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem pozbycia się popiołu z kominka jest wyssanie go, jednak zwykły domowy odkurzacz nie nadaje się do tego zadania - nie jest on przystosowany do działania wysokiej temperatury, a znajdujący się w środku worek może się zapalić w zetknięciu z gorącym popiołem. Nawet zimny popiół nie jest bezpieczny dla zwykłego odkurzacza - z powodu swojej bardzo dużej gęstości szybko go zapycha i uszkadza silnik. Z pomocą przychodzi tutaj specjalne urządzenie - profesjonalny odkurzacz do popiołu. Dzięki niemu popiół oraz inne resztki pozostałe po spalaniu można usunąć bardzo łatwo, wygodnie i szybko, bez ryzyka zabrudzenia wszystkiego dookoła.

Jak to działa?

Odkurzacz do gorącego popiołu jest profesjonalnym sprzętem przystosowanym do zasysania produktów spalania o maksymalnej temperaturze 50°C, dlatego nie trzeba czekać aż popiół całkowicie wystygnie, aby go sprzątnąć. Należy jednak pamiętać, że nie można go odkurzać, dopóki nie ochłodzi się przynajmniej do podanej temperatury.

Istnieją dwa rodzaje urządzeń służących do wysysania popiołu z kominka. Są to oddzielny, autonomiczny odkurzacz posiadający własny silnik oraz separator, czyli specjalna nakładka, którą podłącza się do zwykłego domowego odkurzacza - to on zapewnia urządzeniu siłę ssącą, natomiast popiół nie dostaje się do środka jego wnętrza, tylko pozostaje w separatorze.

Jak zbudowany jest odkurzacz do popiołu?

Zarówno separator, jak i odkurzacz są zaopatrzone w pojemny metalowy zbiornik na popiół, specjalne filtry oraz turbinę odporną na zapylenie, dzięki czemu urządzenia nie zapychają się zasysanym popiołem. Istnieją zarówno odkurzacze, w których używa się specjalnych worków do gromadzenia popiołu, jak i modele bezworkowe. Są one całkowicie szczelne, nie istnieje więc ryzyko wydostania się popiołu z odkurzacza na zewnątrz. Długi, elastyczny wąż odkurzacza pozwala na usuwanie produktów spalania nawet z trudno dostępnych zakamarków. Wąż również jest zabezpieczony przed działaniem wysokich temperatur (do 50°C). Standardowy odkurzacz do popiołu posiada zbiornik o dużej pojemności kilkunastu litrów, nie trzeba więc zbyt często go opróżniać. Dzięki swojej kompaktowej budowie, odkurzacze do popiołu są lekkie, poręczne i wygodne w użytkowaniu oraz  łatwe do przechowywania. Użycie w produkcji trwałych materiałów żaroodpornych wysokiej jakości zapewnia niezawodność oraz długie użytkowanie oferowanych przez nas urządzeń.

Zastosowanie nie tylko w kominku

Odkurzacze i separatory do popiołu mają szersze zastosowanie niż tylko usuwanie popiołu z kominka. Sprawdzą się doskonale również przy sprzątaniu pieca, wędzarni, grilla, czy miejsca przeznaczonego na ognisko w przydomowym ogrodzie. Bardzo dobrze poradzą sobie też z pochłanianiem pyłów budowlanych, które swoją konsystencją przypominają popiół.