Czujniki dymu

215,25 zł

Wi-Safe 2 – technologia bezprzewodowego połączenia wielu czujników. W razie wykrycia zagrożenia przez jeden z nich, wszystkie czujniki podłączone do sieci wzbudzają alarm. Możliwość bezprzewodowej komunikacji poprzez moduły: Wi-Safe 2, Z-Wave lub Zigbee. Wbudowana10-letnia bateria litowa, która nie wymaga wymiany ani ładowania. 10 lat gwarancji

Pierwszą oznaką pożaru jest dym. Ogień to szybko rozprzestrzeniający się żywioł, dlatego należy go zdusić już w zarodku. Człowiek nie zawsze jest w stanie szybko wykryć pożar, dlatego warto zdać się na pomoc w postaci detektora dymu. Czujniki dymu, które można znaleźć w naszej ofercie to niezawodne urządzenia, które natychmiastowo powiadomią domowników o zagrożeniu. Dzięki temu można uniknąć nie tylko strat materialnych, lecz także, przede wszystkim, utraty zdrowia bądź życia.

Czujnik dymu – co to za urządzenie?

Czujnik dymu to niewielkie urządzenie, które montuje się na suficie. Jego zadaniem jest wykrywanie obecności dymu w pomieszczeniu. W naszej ofercie dostępne są głównie czujniki optyczne. Wykorzystują one zjawisko pochłaniania i rozpraszania światła. Wyposażone są w emiter optyczny, który wysyła wiązkę promieniowania podczerwonego do odbiornika. Gdy w pomieszczeniu pojawi się dym, promieniowanie zostaje po części zaabsorbowane. Wówczas urządzenie rejestruje powstałą różnicę i włącza alarm.

W naszym asortymencie dostępne są czujniki dymu zasilane bateryjnie lub sieciowo. Wybór danego wariantu zależy od indywidualnych preferencji. Oba rozwiązania cechują się wysoką jakością wykonania i niezawodnością. Jeśli chodzi o opcję bateryjną, w urządzeniu zainstalowana jest zintegrowana bateria litowa, które nie wymaga ładowania ani wymiany nawet przez 10 lat. Czujnik posiada natomiast funkcję automatycznego sprawdzania baterii. Jeśli jej poziom będzie niski, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Modele zasilane sieciowo podłącza się z kolei do sieci 230 V. Wyposażone są one w dodatkowe, awaryjne źródło zasilania – baterię 9 V.

Bezpieczeństwo i niezawodność – czujniki dymu

W czystykomin.pl znajdziesz wyłącznie czujniki dymu najwyższej jakości. To solidnie wykonane urządzenia, które są opatrzone odpowiednimi certyfikatami, gwarantującymi ich trwałość i bezpieczeństwo. Jest to np. certyfikat zgodności z normą EN 14604:2005. Decydując się na zakup czujnika, nie warto oszczędzać. W końcu urządzenia te mają uchronić nas przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Tanie modele mogą sprostać tak odpowiedzialnemu zadaniu. Nie ryzykuj – postaw już dziś na innowacyjne i niezawodne modele, które są dostępne w naszym asortymencie.

Zdecyduj się na czujnik dymu wyposażony w opatentowane sensory THERMOPTEK. Ich działanie polega na połączeniu sensora optycznego z termicznym. Takie zestawienie przekłada się na zwiększenie czułości urządzenia, a tym samym dwukrotne skrócenie czasu reakcji czujnika na dym. Proponowane modele mają ponadto możliwość bezprzewodowej komunikacji poprzez takie moduły jak: Zigbee, Z-Wave czy Wi-Safe 2. Oznacza to, że w razie wykrycia dymu w danym pomieszczeniu, alarm dźwiękowy i wizualny będzie emitowany przez wszystkie czujniki umieszczone w budynku.

Nowoczesny i innowacyjny czujnik na dym, w który warto zainwestować

W naszym sklepie przedstawiamy rozbudowaną ofertę nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń. W efekcie możesz zdecydować się na czujnik na dym, który oferuje takie funkcje jak:

  • funkcja automatycznego sprawdzania czujnika i baterii,
  • funkcja testowania/resetowania czujnika,
  • funkcja Sleep-Easy, umożliwiająca wyciszenie alarmu pod koniec działania urządzenia,
  • funkcja Toast Proof, umożliwiająca unikania fałszywych alarmów w czasie gotowania.

Co więcej, kiedy dojdzie do zaprószenia ognia, czujnik dymu wyemituje donośny sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB. Będzie on słyszalny w promieniu 3 m. Dzięki temu niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu będą znajdowali się domownicy, z pewnością usłyszą oni o niebezpiecznej sytuacji.

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo w swoim domu lub mieszkaniu? Postaw na czujnik dymu

Czujniki dymu, szczególnie te o zasilaniu bateryjnym, charakteryzują się bardzo łatwym montażem. Aby je odpowiednio zainstalować, wystarczy postępować według instrukcji dołączonej do wybranego produktu. Warto dodać, że w naszym sklepie dostępne są bardzo estetyczne modele czujników, które w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na stylizację wnętrza. To dla wielu osób niezwykle istotna kwestia.