TAJFUN Obrotowy zestaw do czyszczenia komina 11m z dwiema głowicami

TAJFUN Obrotowy zestaw do czyszczenia komina 11m z dwiema głowicami

Zestaw Tajfun został zaprojektowany do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach w wyniku spalania drewna.

ZESTAW Z DODATKOWĄ GŁOWICĄ Z LINKI STALOWEJ

470,00 zł
Brutto Czas dostawy: 14 dni roboczych
 

TAJFUN - Zestaw do czyszczenia komina WIERTARKĄ 11m

Obrotowy zestaw do mechanicznego czyszczenia komina od dołu sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał korzystać z pomocy kominiarza. Dzięki temu, że elementy zestawu (szczotka ze sztywnym, nylonowym włosiem, 11 elastycznych nylonowych przedłużek, adapter do wiertarki z kluczem) podłączane są do wiertarki, usuniesz nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia, z którymi do tej pory nie dawałeś sobie rady. Zestaw Tajfun I został zaprojektowany do usuwania lekkich oraz umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, które są powszechnie spotykane w kominach.

✅ Poradzi sobie nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami – poddane wysokim obrotom, skręcone włosy szczotki zeskrobują wszelkie osady bez rysowania ścian komina

✅ Wyczyści każdy domowy komin – do kominów murowanych i ceramicznych o dowolnej średnicy i kształcie

✅ Przyspieszy proces czyszczenia – 800 obr. / min sprawi, że czyszczenie komina zajmie Ci teraz tylko kilka chwil

 Uniwersalny – można go podłączyć do dowolnej wiertarki

✅ Prosty w obsłudze – służy do samodzielnego użytku

ZESTAW SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA KOMINA TAJFUN 6m + GŁOWICA LINKA CZYSZCZENIE Kod producenta LIN6m

Zalety

✅ Pasuje do metalowych i murowanych kominów

✅ Pasuje do kominów o dowolnej średnicy

✅ Pasuje do wygiętych kominów

✅ Nie rysuje wewnętrznych ścianek komina

✅ Prosta obsługa

✅ Duża moc i dokładność czyszczenia

✅ Prosty montaż i demontaż

✅ Wielokrotny użytek

ZESTAW SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA KOMINA TAJFUN 6m + GŁOWICA LINKA CZYSZCZENIE Marka Tajfun

Zastosowanie

Zestaw Tajfun służy do usuwania lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu w kominach murowanych oraz ceramicznych o dowolnej średnicy, i kształcie.

✅ Sposób użytkowania i efektywność zestawu bardzo dobrze obrazuje poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=4lAvVVmCRxU

ZESTAW SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA KOMINA TAJFUN 6m + GŁOWICA LINKA CZYSZCZENIE Długość 6 m

Praktyczne wskazówki

▶ Włókna czyszczące wystające z główki szczotki kominowej można skrócić nożyczkami lub ostrym nożykiem, aby dopasować rozmiar szczotki do wielkości przewodu kominowego.

▶ Najlepsze rezultaty czyszczenia uzyskasz, kiedy średnica obracającej się szczotki będzie większa o ok. 1-2 cm od średnicy przewodu kominowego.

▶ Pręty po ich wyciągnięciu z komina najlepiej czyścić wilgotną ściereczką.

▶ Aby poluzować zatrzaski na prętach i główce szczotki należy użyć dołączonego klucza sześciokątnego. Można też w tym celu użyć sprayu grafitowego lub sprayu penetrująco-smarującego.

Specyfikacja techniczna:

▶ Producent: Tajfun

▶ Maks. ilość obrotów: 800 / min

Zawartość zestawu:

 • głowica (szczotka) ze sztywnym, nylonowym włosiem
 • głowica z metalową linką
 • 11 elastycznych nylonowych przedłużek
 • adapter do wiertarki z kluczem
 • folia ochronna ograniczająca pylenie
ZESTAW SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA KOMINA TAJFUN 6m + GŁOWICA LINKA CZYSZCZENIE

✔️ Duża elastyczność pozwala dotrzeć w każdy zakątek Twojego komina bez względu na ilość kolan i trójników jaką napotka na swojej drodze❗️

✔️ Minimalny promień zgięcia przedłużki Tajfun to 82r przy kącie 90º

ZESTAW SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA KOMINA TAJFUN 6m + GŁOWICA LINKA CZYSZCZENIE Stan opakowania oryginalne

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

Krok 1: Przygotowanie

 1. Chcąc uniknąć zabrudzeń, rozłóż folię malarską na podłodze w miejscu, gdzie będziesz czyścił komin – przed kominkiem lub piecem, którego komin zamierzasz wyczyścić lub przed otworem wyczystkowym, jeśli zamierzasz czyścić komin właśnie przez taki otwór (UWAGA: folia malarska nie wchodzi w skład zestawu).
 2. Przy pomocy latarki i lusterka kieszonkowego sprawdź drożność przewodu kominowego. Jeżeli komin oblepiony jest czarną, błyszczącą smołą, przegląd należy zgłosić profesjonalnemu kominiarzowi.
 3. Zabezpiecz otwór przez który będziesz czyścić komin (front kominka lub otwór wyczystkowy), przyklejając do niego arkusz z tworzywa sztucznego (UWAGA: arkusz wchodzi w skład zestawu, nie mylić go z folią malarską). WAŻNE! Nigdy nie używaj zestawu Tajfun do czyszczenia ciepłego (rozgrzanego komina). Czyszczony komin musi być wystudzony.
 4. Wykonaj małe nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego – jednak na tyle duże, aby pomieściło główkę szczotki.
 5. Przymocuj główkę szczotki do pręta.
 6. Przedłuż szczotkę, przymocowując dodatkowy pręt.
 7. Przymocuj adapter wiertarki do drugiego pręta.
 8. Przymocuj adapter do wiertarki elektrycznej.
 9. Włóż szczotkę wraz z prętem do przewodu kominowego przez wykonane wcześniej nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego.

Krok 2: Czyszczenie komina

 1. Włącz wiertarkę i rozpocznij czyszczenie przewodu kominowego, poruszając obracającą się szczotką w górę i w dół. W miarę możliwości zacznij od wolniejszych obrotów i zwiększaj je wraz z pojawieniem osypującej się sadzy.
 2. Ostrożnie zwiększaj zasięg szczotki, przedłużając jej długość poprzez dodawanie kolejnych prętów. Dla każdego dodanego pręta powtarzaj pkt 1 z kroku Przygotowanie (UWAGA: Podczas dodawania lub usuwania kolejnych prętów wiertarka musi być bezwzględnie wyłączona). WAŻNE Nigdy nie wolno obracać szczotki w jednym miejscu zbyt długo: za każdym razem ruchowi obrotowemu szczotki musi towarzyszyć ruch manualny w górę i w dół. W przeciwnym wypadku tarcie może przegrzać pręty powodując ich złamanie.
 3. Po zakończeniu czyszczenia wykonaj pkt 1-3 w odwrotnej kolejności. Rozłącz każdy pręt jeden po drugim podczas wyciągania, używając zwężonego końca klucza sześciokątnego.

Krok 3: Czyszczenie urządzenia

 1. Usuń sadzę, która opadła z przewodu kominowego przy pomocy odkurzacza kominkowego (UWAGA: odradza się używanie do tego celu odkurzacza domowego ponieważ sadza może zapchać jego filtr). Opadniętą sadzę można też usunąć przy pomocy zmiotki i szufelki.
 2. Opłucz główkę szczotki i pręty w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, a następnie osusz.
 3. Przechowuj główkę szczotki, pręty i klucz sześciokątny w bezpiecznym miejscu do następnego czyszczenia.

Czyszczenie szczytu komina

 • Jeżeli na kominie zamontowana jest nasada (daszek lub nasada ruchoma, np. typu rotowent) musisz zachować szczególną ostrożność, tak by nie wypchnąć nasady szczotką. Jeżeli poczujesz, że szczotka dotyka spodniej części nasady, wycofaj powoli urządzenie.
 • Najlepiej poprosić inną osobę, by obserwowała komin z zewnątrz i powiadomiła osobę czyszczącą o tym, kiedy główka szczotki znajdzie się u szczytu komina.
Tajfun
TAJFUN-11M/2 GŁOWICE
Nowy produkt

Polityka zwrotów

Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni i wysyłając je na adres Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok lub na adres e-mailowy biuro.bialystok@prowent.com.

Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru.

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres: Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. k. Białostoczek 17 (k/Kurian) 15-592 Białystok.

Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w sposób chroniący przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient.

Dostawa

Dostawa Towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej i odbywa się pod adres wskazany przez Klienta w trakcie składania Zamówienia.

Dostawa zamówionych Towarów odbywa się przesyłką kurierską oraz paczkomatami. Koszt dostawy za zakupy powyżej 200 zł brutto wynosi 0 zł brutto.

Termin realizacji dostawy wynosi od 1 do 14 dni roboczych, licząc od dnia wysłania przez Klienta Zamówienia.