Kominy z blachy stalowej żaroodpornej

96,85 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Rura prosta żaroodporna 0,8 mm służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

143,44 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Trójnik żaroodporny 0,8 mm służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Można go również zastosować jako element umożliwiający wpięcie regulatora ciągu w pion kominowy. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

167,96 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Wyczystka żaroodporna 0,8 mm umożliwia wgląd do przewodu kominowego oraz montaż ramki (z regulatorem ciągu lub zaślepką). Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

52,59 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Daszek kominowy żaroodporny 0,8 mm służy do zabezpieczenia przewodu odprowadzającego spaliny przed opadami deszczu i śniegu oraz przed cofaniem się spalin do przewodu kominowego. Jest jednym z elementów systemu odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych, poprawiając siłę ciągu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

50,75 zł

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy o grubości 0,6 mm w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Kołnierz przeciwdeszczowy kwasoodporny służy do zabezpieczenia przewodu przed opadami deszczu i śniegu. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

70,69 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy w gatunku 1,4404 wg normy DIN 17441. Miska z odprowadzeniem kondensatu kwasoodporna służy do odprowadzania skroplin spalin spływających po ściankach elementów przyłącza z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

88,62 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Kolano stałe żaroodporne 0,8 mm służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych, poprawiając siłę ciągu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

145,72 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Kolano nastawne z rewizją 90° 8 mm służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych, poprawiając siłę ciągu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

107,75 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Kolano nastawne 45° 0,8 mm służy do odprowadzania spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Posiada zastosowanie w przewodach kominowych, poprawiając siłę ciągu. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

49,21 zł

Produkt wykonany jest z żaroodpornej, stalowej, chromoniklowej blachy o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. Zaślepka wyczystki żaroodporna służy do zabezpieczenia otworu rewizyjnego wyczystki przed wydobywaniem się dymu. Posiada zastosowanie w urządzeniach przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

51,05 zł

Produkt wykonany jest ze stalowej, chromoniklowej, kwasoodpornej blachy 0,6 mm w gatunku 1,4301 wg normy DIN 17441. Płyta dachowa kwasoodporna służy do stabilizowania i zabezpieczania przewodów kominowych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Urządzenia te są odporne na działanie wysokich temperatur spalin.

Stworzenie prawidłowo funkcjonującego systemu ogrzewania wymaga wykonania trwałego i odpornego na czynniki stwarzające zagrożenie komina. Nad jego konstrukcją warto zastanowić się przed decyzją dotyczącą wyboru paliwa, którego używać się będzie do ogrzewania.

Wykonanie blachy stalowej żaroodpornej

Elementy do wkładów kominowych, które wykonane są z blachy żaroodpornej, sprawdzają się w odprowadzaniu spalin z urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, opalanych drewnem. Warto pamiętać, że ten rodzaj opału pracuje w podciśnieniu, co wymaga specjalnych funkcji elementów systemu. Blacha, użyta do produkcji tych części musi być żaroodporna, stalowa i chromoniklowa, najlepiej sprawdza się ta o grubości 0,8 mm w gatunku 1,4828 wg normy DIN 17441. 

Podczas spalania drewna temperatura w rurach krótkotrwale dochodzić może nawet do 1000°C. Tak niekorzystne warunki wymagają specjalnych rozwiązań, które zapewniają przyłącza wykonane z żaroodpornej blachy. Ta, dzięki swoim specjalnym właściwościom, gwarantuje odporność na działanie nawet tak wysokiej temperatury oraz kwasu siarkowego. 

Blacha stalowa żaroodporna i jej zastosowanie

Poszczególne elementy systemu, wykonane z blachy stalowej żaroodpornej, umożliwiają całkowite zabezpieczenie wnętrza kominów ceramicznych. Elementy te, dzięki swoim właściwościom, przystosowane są także do adaptacji starych kominów do nowych warunków pracy.

Łączenie elementów z blachy jest niezwykle proste i intuicyjne, dzięki wytworzonych na ich powierzchni połączeniach kielichowych. Całość prac polega na włożeniu nypla w drugą roztłoczoną część elementu. Połączenia te pozwalają na całkowite usztywnienie i uszczelnienie systemu kominowego, a także odpowiednie odpływanie skraplających się płynów. Wszystkie elementy z blachy stalowej żaroodpornej posiadają Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji 1450-CPR-0007 wydany przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie, z kolei oznakowanie CE to gwarancja bezpieczeństwa ich użytkowania.

Rury żaroodporne do przewodów kominowych

Tworząc instalacje urządzenia grzewczego na drewno, warto zadbać o rury żarowytrzymałe do komina. Są to rury odporne na wysokie temperatury i spaliny, a dzięki dostępności w sklepie internetowym czystykomin.pl różnych ich długości i średnic, łatwe jest ich dopasowanie do istniejącej lub nowo powstałej instalacji.