Anemostaty

10,00 zł

Anemostat metalowy wyciągowy EV z ramką

  • Anemostat instaluje się na zakończeniach przewodów wentylacyjnych
  • Przeznaczony do montażu w suficie, ścianie lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym
  • Czoło malowane na kolor RAL 9016, kołnierz ze stali ocynkowanej
  • Łatwa i płynna regulacja natężenia przepływu powietrza dzięki obrotowemu talerzowi

11,00 zł

Anemostat metalowy nawiewny SV z ramką

  • Anemostat instaluje się na zakończeniach przewodów wentylacyjnych lub rozprowadzania gorącego powietrza
  • Przeznaczony do montażu w suficie, ścianie lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym
  • Czoło malowane na kolor RAL 9016, kołnierz ze stali ocynkowanej

Anemostaty wyciągowe są ważnym elementem instalacji wentylacyjnej. Służą do regulacji przepływu powietrza i ciśnienia w pomieszczeniach lub całych systemach. Znajdują szerokie zastosowanie zarówno w standardowych warunkach mieszkalnych, jak i powierzchniach o innej charakterystyce. Są to na przykład szpitale, gdzie anemostaty wyciągowe stosuje się w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się patogenów. Ten element jest również obecny w instalacjach montowanych w laboratoriach. Służy do zapewnienia odpowiednich warunków specjalistycznym badaniom.

Anemostaty wyciągowe – kluczowy element instalacji

Anemostaty wyciągowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji, podobnie jak odmiana pobierająca powietrze. Taka równowaga sprawia, że w pomieszczeniu jest odpowiednia ilość świeżego powietrza, a zużyte jest odprowadzane na zewnątrz. Najczęściej wybierane przez zamawiających odmiany, to anemostaty wyciągowe kwadratowe oraz okrągłe. 

Produkt składa się z dwóch elementów. Jest to kołnierz montażowy, przez który urządzenie montuje się do sufitu oraz wewnętrzna część, której kształt zbliżony jest do talerza lub grzyba. Anemostat wyciągowy to niezbędny element każdej instalacji. Odpowiada za regulację nawiewu za sprawą szczelin. Zwykle jest ich od 16 do 32. Umieszczone są pod skosem promieniowo i sprawiają, że anemostat może spełniać swoje funkcje.

Jak wybrać dobry anemostat wyciągowy?

Najważniejszy parametr to rodzaj produktu. Powinien być dostosowany przede wszystkim do charakterystyki pomieszczenia, w którym się znajdzie. Można dopasować materiał wykonania – plastik lub metal. Kolejny aspekt to wielkość przepływu – powinna być taka sama jak w przypadku anemostatu nawiewnego, aby zachować balans.

Gdzie stosuje się anemostaty wyciągowe?

Urządzenia te są najczęściej montowane w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgoć, na przykład w toaletach lub kuchniach. Ich obecność jest również niezbędna w przypadku planowania instalacji wentylacyjnej w dużych przestrzeniach. Anemostaty wyciągowe zapewniają dostęp do świeżego powietrza. Ich zaletą jest także łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się niezdrowego i nieestetycznego kurzu.